bugün

tabii ki de hoşgörü dini islamdir.
sureden ayet çalıp ''kur' an- ı kerim şöyle diyor, böyle diyor, gerçek islam bu'' diyenler rahat olsun; içimizdeki size rağmen, türk islam mührünü dünyaya vuracağız.
''Müşriklerden biri, senden aman dilerse aman ver ona da Allah sözünü dinlesin, sonra da emîn olduğu yere dek yolla onu. Bunun sebebi de, onların, bilmeyen bir topluluk olmalarıdır.''

tevbe-6
diyanet çevirilerinin hep sıkıntılı olduğunu gösterir.
türklerin karşısında ne cehape durabilir ne hedepe ne de terör örgütleri .

yavaş yavaş ezile ezile yok olacaklar .

şeytanın ucuz saltanatının sonuna gelmiş bulunuyoruz .

önce köpekleri bitiricez sonra sahiplerini bititrecez inşaallah .
Bir sureden ayet alıp başını sonunu bilmeden yorum yapmamak gerekir. Kuran-ı Kerim bir anda inmemiştir o günün şartlarında yaşananlara cevap niteliğinde ayetler süreler vardır. Aynı süreden tüm ayetleri dikkatli okumak anlamak gerekir.
(Tevbe-13)Yeminlerini bozan, Peygamber'i yurdundan çıkarmaya azmeden ve üstelik ilk önce size saldırmaya başlayanlara karşı savaşmaz mısınız? Yoksa onlardan korkuyor musunuz? Eğer mümin iseniz her şeyden önce Allah'dan korkmalısınız.
"Kendi elleriyle cizye verinceye kadar savaşım"

Not: cizye müslüman olmayanlardan alınan bir tür haraç.

Evreni var eden (sözde) varlık, indanlara seslenip, ya size haraç ödesinler, ya da onları öldürün diyor, bu tanrı esnaflardan haraç toplayan mafya gibi davranıyor,

Belkide tanrı değil, aç gözlü bir bedevi olduğu içindir.
Ayni kuran baska bir surenin baska bir ayetinde;

Ey muhammed, sen insanlari Allah'a inansinlar diye zorluyor musun? Allah isteseydi onlari birer mümin olarak yaratamaz miydi? diyerek peygamberine dahi zorlamayi yasakliyor.

Kuran in bir cok noktasinda bu tarz celiskiler var. o celiskiler de doneme gore dusunerek aşılabilir. Musrikler diye bahsettikleri sizin sandiginiz gibi gunumuzun ateyizleri degil, bizzat kureyslilerdir ve pislikten daha pislik olduklari gayette dogrudur.

Kuran; koleligin, insan ticaretinin tavan yaptigi, kiz cocuklarinin diri diri gomuldugu bir topluma gonderilmis, kizlarin gomulmesini yasaklamis, insan yerine bile konmayan kadina mirastan yarim pay bile olsa hak vermis(ataerkil bir toplum ve erkek kadininin her turlu ihtiyacini karsilamak zorunda oldugu gerekcesiyle), kadinlarin erkeklerinin uzerinde hakki vardir demis, kan davalarini yasaklamis, haksiz kazanci yasaklamis. Sik kafali japon askeri de gelmis ama burada musriklerle savasin diyo da yok baris diniymiste bik bik.

sen koca bir gotten ibaretsin biz bir sey diyor muyuz? got bedeninle anladigin seyi yetmeyecek aklinla dusunursen boyle sonuclar cikiyor ortaya. gor bilmem nerede paylasilmis iletiyi, aha ayet boyle diyor diye gez. tam bir eline tuzu alip, benim cukum hiyar diyene kosma vakasi.
müminlerin çeşitli bahanelerle inkar etmeye çalıştığı haklı tespittir.

buyurun, aynen müminlerin dediği gibi tevbe-6'dan tevbe-29'a kadar okuyun. hatta tevbe-30 ve devamını da okuyun ki neyin ne olduğu anlaşılsın.

http://www.kuranmeali.org...urani_kerim_mealleri.aspx

söz konusu ayetlerin 25.sinin ve devamının mekke'nin fethinden sonra "indiği" kesindir. 25. ayette huneyn savaşı'ndan bahsediliyor ki mekke'nin fethinden sonra 630 yılında gerçekleşmiştir.

huneyn galibiyetiyle birlikte arabistan'da müslümanlara kafa tutabilecek, yerlerinden edebilecek kavim kalmadı. durum böyleyken ve de tevbe-29'da ne yazdığı açıkken neye dayanarak "savaş halinde yapılacakları anlatıyor, yeminlerini bozanlara yapılacakları anlatıyor" diyorsunuz? yahu açıkça inanmayan herkesle savaşın. ehl'i kitapla (yahudiler, hıristiyanlar) ise size "küçülerek" haraç vermeye yanaşmadıkları taktirde savaşın deniyor.

neyse ki sahabeler şimdinin müminleri gibi allah'ın ayetlerini eğip büken kimseler değildiler. ortada hiç bir sebep yokken sasani imparatorluğu'nu tehdit için elçi göndermişlerdi. onlara müslüman olmayı veya cizye vermeyi kabul etmelerini ya da savaş açacaklarını söylemişlerdi. yezdigerd elçilere sasanilerin araplara yaptıkları iyilikleri saydıktan sonra "bizim ne kötülüğümüzü gördünüz de bizi tehdit ediyorsunuz?" diye sormuştu. elçilik görevini üstlenen sahabeler tevbe-29'u gerekçe olarak göstermişlerdi.
Cok sukur beynim de var, gotum de olmasi gerektigi yerde.

Zaten bu yuzden her yonden bakabiliyorum. Size gore inanmayan seninle savasmayi emreden kuranla sen daha cok savas halindesin. inanmadigin seye niye bu kadar savas veriyorsun?

eksileyin lan. neyi begenmediniz? kadinlarin gomulurken, bunun yasaklanmasini mi, kan davasini koleligi kaldirmasini mi yoksa birer gotten ibaret oldugunuzu soylememe mi alindiniz... artilariniz sizin olsun, dogrularimla eksilerimse benim sapsikler.
troll başlıktır. biz fıtrattan dolayı diğer insanlardan üstünüz diyen din de var hatta bu dinin mensupları genelde varlıklı insanlar medya,enerji,ekonomi,spor vs alanlarında önemli konumlarda ve sürekli algı kasarlar örneğin: (bkz: no to racism) bi objektif bakın artık yaw.

Edit: (bkz: her şeyin fazlası zarar)
ya yemin ediyorum sizin gibi gerizekalılar yüzünden girmek istemiyorum şu siteye.

ne biçim bi mantığınız var sizin ya?

gidip ortadan tek ayeti kesip kafanıza göre yorumluyorsunuz

herhangi bir romanda tek bir cümleyle yorum yapabiliyor musunuz basit bir romanda bile?

ne bu düsmanlığınız ne bu alıp veremediğiniz?
inanmıyosan inanma seni zorlayan yolda inanmiyosun diye alnına silah dayayan mı var??

ulan bu dinin peygamberinin en sevdiği amcası inanmıyordu fakat o onu sevmekten hiç geri adım atmadı. Son nefesine kadar hem de.

siz bunları bilmez anca boş boş atıp tutarsınız.

savaştan cihattan bahsedilen bir surede nasil ayetler bekliyorsunuz?

hayır bi de ışide kin kusarsınız siz naptınız şimdi? ben söyleyeyim onların yaptığı gibi rastgele bir ayeti kafanıza göre yorumladınız!

cahillik ne büyük bela!
Bilmem ne imaminin ne dedigi beni baglamaz. ben okudugumu, bana ne hissettirdigini bilirim. Ebu bilmem kim, hatta hadisler dahi islamin kaynagi olamaz. iclerinde binlerce uydurmasi varken.

6236 (kimine gore 6666) ayetin icinden 3 tanesine bel baglayarak ayeti secip almis olmuyor musun? diger baris yapin, haram yemeyin hak yemeyin, oldurmeyin diyen ayetleri niye konusmuyorsun? isine mi gelmiyor, bu kismi daha mi kolayiniza mi geliyor?

Anliyorum, tepemizdeki insallah masallah cok sukur sifirladim babacimlardan duydugunuz tiksintinin hirsini anca inancimiza saldirarak cikarabiliyorsunuz. Ama bu milletin cogunlugunun beyinsizliginin cahilliginin sucunu Kuran'a baglayamazsiniz. hele de Oku emri ile gelmeye baslamis bir kitaptan bahsediyorsak...

beni senin inancin baglamiyor, hala hayatta olduguna gore geri benimle ayni inanctaki diger kisiler icin de boyle. Eger bir can korkusunun urunuyse bu saldiriniz, Allah bizden alip size versin.
aaa hoşgörü dini değil miydik a dostlar?
ilginç iddia.
Mümtehine, 8. Ayet: Allah, sizi, din konusunda sizinle savaşmamış, sizi yurtlarınızdan da çıkarmamış kimselere iyilik etmekten, onlara âdil davranmaktan men etmez. Şüphesiz Allah, âdil davrananları sever.

Mümtehine, 9. Ayet: Allah, sizi ancak, sizinle din konusunda savaşan, sizi yurtlarınızdan çıkaran ve çıkarılmanız için destek verenleri dost edinmekten men eder. Kim onları dost edinirse, işte onlar zalimlerin ta kendileridir.
kimisinin kuran'ın farklı zamanlarda "inen" ayetlerini örnek göstererek inkar etmeye çalıştığı gerçektir.

bilindiği üzere kuran yirmi küsur yıl içinde parça parça yazılmıştır. doğal olarak içinde çelişkiler vardır ki bu çelişkileri kuran da kabul eder ve "nesh" olarak adlandırır.

çelişkiler konusunda tutum, sonradan gelen ve önceki bir ayetin hükmüyle uyuşmayan bir hüküm getiren ayetin geçerli, önceden yazılmış olanın ise hükmünün geçersiz kabul edilmesidir.

müminlerin diğer dinlere mensup topluluklara karşı tutumunun ne olması gerektiği konusundaki ayetler çelişkilerin en yoğun olduğu ayetlerdendir. sebep? zira müminler mekke'deyken zayıftılar, medine'deki ilk günlerinde diğer toplulukların desteğine, hiç değilse düşmanlıklarını çekmemeye ihtiyaçları vardı.

dolayısıyla "senin dinin sana, benim dinim bana"dan başlanılıp, tevbe-29'a kadar gelindi.

mühim olan ilk dört halifenin sahabelerin bu ayetlerden ne anladığıdır. onların tutumu apaçık ortada: kendileriyle uzak yakın işi olmayan, zararı olmayan, arabistana sefer filan düzenlemiş olmayan insanların üzerine durmadan saldırdılar. türk yurtlarını işgal ettiler, kuzey afrika'yı ve hatta ispanya'yı işgal ettiler.

ha derseniz ki "onlar bu ayetleri yanlış anlamıştı, biz doğru anlıyoruz", eyvallah. ne diyebilirim ki?
Ehli cinnet ve cinayet dini islam’dır.
el ve ayaklarını çapraz kesip çöle atın da diyordur... iyi bakın.
sonunda sözlüğümüzün önde gelen yobazlarından bazılarının da kabul ettiği tanımdır.
sonunda sözlüğümüzün önde gelen yobazlarından bazılarının da kabul ettiği tanımdır.
istediğiniz kadar karanlığa boğun dünyayı güneşin doğmasına engel olamayacaksınız! bir gün tüm dinleriniz mitoloji kitaplarında masal olarak anlatılacak. kaybedeceksiniz.
abi neden savaşıyorsunuz? neden herkesin inancına saygı duymuyorsunuz? sonuçta herkesin inancında allah tek değil mi? elçileri farklı diye neden düşman olarak görüyorsunuz?

sen taksim'e istiklalden çıkmak istersin, bir başkası gümüşsuyundan,bir başkası tarlabaşından çıkmak istiyordur.
insanların taksime çıkarken hangi yolu kullandığı taksimle insanlar arasında olmalı,kimseyi ilgilendirmemeli bence.