bugün

abilik görevlerini yerine getirmeyi gerektiren haldir.
abla olmak, garip bir sorumluluk sözlük.

sigaraya başladığımda, kız kardeşim çubuk krakerlerini sigara tutar gibi yiyordu, her şeyde beni örnek aldığından, pek iyi bir çocukluğu olmayacak herhalde diyordum.

ama sonra, her ağladığında anne babamdan önce bana gelen, her şeyini benimle paylaşan bir arkadaşa sahip olduğumu da farkettim.

korumam gereken, değer verdiğim birine sahiptim, abla olduğumda anladım.
Benim var ben bir abiyim evet. Mutluyum. 19 una girdi yeni. Ne çabuk büyüdü bir zamanlar 5 yaşındayken çikolatasını elinden alıp kaçtığım o günleri dün gibi hatırlarım.
Mükemmel bir şeydir. Doğmadan önce böyle düşünmüyordum, papucum dama atılacak diye üzülüyordum. Annem, ilerde çok iyi iki arkadaş olursunuz, derdini dinler, yardımcı olur sana derdi. Ben de, bu daha çişini altına yapıyor benim derdimi mi dinleyecek derdim. Meğer çok haklıymış annem. Beni bütün kalbiyle, saf, tertemiz duygularla seviyor ve sanki benden büyükmüşçesine o kadar güzel akıllar veriyor ki. Dert ortağım, sırdaşım, tatil arkadaşım, birtanem benim. iyi ki doğmuş.
erkek kız farketmez kardeş sahibi olmak eşsizdir.
evde ağzına burnuna çorabını bile dayasa bilirsin ki en zor zamanında ölümüne önünde durur.
iyiki varsınız.
bizde de bir tane var afedersin ama hiç bir boka yaramıyor mutfakta sıfır el becerisi.Fazlasıyla tembel ve üşengeç.
Benim var ikincisi olsaydı evi terk ederdim herhalde.
ben zincire bağlayıp odaya kapattım. havlarsa tekmeliyorum susuyor.

şaka lan şaka bende kızkardeş yok.
bende de bir tane var evde besliyoruz onu.
Sevgilisi var ve sizden saklıyor.
Otomatikman en yakın arkadaş sahibi olmaktır. Böyle yazıyordu bir yerde çok doğru.
Sahip olduğum kardeş türü odama zorla girip kıyafetlerimi telefonumu yada bilgisayarını alması dışında bir özelliğini görmedim a birde çok güzel şantaj yapıyor eşek sıpası.
istisnaları olsa da, başınıza gelebilecek en şahane şeydir.
Moral deposudur, ruh kırıklarının en güçlü tutkalıdır.
Her daim, size uzanan eldir.
Küçük annedir kız kardeş.