bugün

bu şikayeti yapan işçisinin yerine bu şartlarda çalışacak binlerce işçi bulabilecek firmadır. çözüm doğru düzgün çalışan tuttuğunu koparan bir sendika etrafında örgütlenmektir.
"maaş veriyor bir de her gün yemek veriyor ne güzel şirketmiş bu" denilen şirkettir.
Dünyaca ünlü bir kargo firmasıdır! *
işçisiyle resmen taşak geçen, onu köleleştiren, eşek gibi çalıştırdığı halde hakkını vermeyen firmadır! sokayım öyle dünyaca ünlü firmaya... bir firmanın büyüklüğü çalışanına verdiği değerle ön plana çıkar! yaptığı reklam şovlarıyla değil.

5 lira ne lan? allah aşkına biri desin bana hadi bugün 5 liraya bir yarım ekmek döner yedin. yanında içtiğin ayranın parasını'da cebinden verdin diyelim... ertesi gün? sonraki gün? ama gidin bakın müdürlerine hepsi semirmiştir....

bütün gün masasında poker oynayan sikik keltoş 1,5 iskenderi götürür, arkadan kadayıf gelsin... sırtında koliyle ter içinde kalan emekçi iki yavan lokmaya layık görülsün!!!!! bu bir insanı köpek yerine koymak değilde nedir biri bana açıklasın, izah etsin...lütfen!

dünyaca ünlü firmanın kapitalist semirici piçleri!

asgari ücret verdiklerini de ekleyeyim.

zorunlu düdüt: ben o firmanın çalışanı değilim. illaki o firmada çalışmamız mı gerek isyan etmemiz için...

evde otururum daha iyi lan bu piçlere köle olacağıma! tabi evde bakacağı çocuğu olan adam mecbur katlanıyor...