bugün

mensup olduğu din kocası ile aynı olmasına rağmen, kafasına göre dini yorumlamasından ve tüm gün evde oturmasına rağmen, eve para getiren çalışan kocasına iftar sofrası hazırlamayan kadındır.

bu ramazan ben bunu gördüm arkadaş.

staj yaptığım şirketin proje-uygulama müdürüydü bu zat-ı muhterem. iş bitmiş eve gitmemiz gerekiyor..
iftara çok az kalmıştı. herkes toparlanıp çıkmak üzereydi. fakat proje müdürümüz metin abi hazırlık yapmıyordu..
"metin abi geç kalacaksın iftara" dedik.
"siz gidin çocuklar ben iftarı burada yapacağım" dedi.
tek başına olmasın diye bizde şirkette kalmayı yeğledik ve seve seve kabul etti.

çok güzel bir iftar geçirdik o akşam. yemek sonrası laflarken, metin abi söze girdi.
"bu akşam çok mutlu oldum arkadaşlar. akrabalırma gitmek, büyüklerimizle ailece iftar yapmak. bende isterim evde hanımım ve çocuğumla iftar yapmak. fakat hanımım, oruç tutmadığı gibi, tutmamdanda rahatsızlık duyuyor arkadaşlar. anlayacağınız laik bir kadın. bu yüzden bizim eve din giremez. bu sebeptendirki,bizim evde iftar sofrası kurulmaz. "

bu sözler üzerine laf etmenin anlamasız olacağını düşündük.
netice itibari ile emin olun dostlar metin abinin ailesinin yanına gidemediği o her iftar akşamı, evine iftara giden çalışanlara baktıkça, yüzündeki gıpta dolu bakışı her insan evladının görmesi gerek.
(bkz: vicdansız)
allahsız kitapsızdır bi ton sopayı hak eder ve de kesin karnı tokdur.
saçmalık işçi kocayada sofra hazırlanır hazırlamazsa kapı-dışarı edilse yeridir.