bugün

işsizlik sorununa kesin çözüm olarak üniversitelerin kapatılmasıdır.

çok üniversite var. ülkenin bu kadar mühendise ihtiyacı yok ki. 2 ders okuyan hemen piyasaya atlıyor ''bana iş bana iş'' diye. yok kardeşim iş filan.

kapatın gitsin.
okumamış işsiz yerine okumuş işsizler olması daha makbuldür ülke için.
harç paraları kalkıp herkese burs verilmelidir.
züccaciye mağazısının bile en az 2 yıllık üni. mezunu arıyoruz diye ilan yapıştırdığı bir ülkede gerçekten iş bulmak çok zor.
yakin zamanda universite meraklisi kesimin okuyupta bir b.k olamadigini gormesi neticesinde gerceklesecek durumdur.

simdilerde ipini koparan universitede. yolda benden 3-5 yas kucuk olan her kimle karsilassam universiteye gidiyor!

isin ilginci kendini acaip bir havaya da sokuyor bunlarin bir cogu!

ne yapiyorsun deyince anadoludaki siradan bir universitede okudugunu apayri bir edayla soyluyor!

bilmiyorlar ki saglam diye tabir edilen 3-5 universite mezunlari bile su zamanlarda guc bela is buluyor.

herif iktisat, ya da ogretmenlik ya da bilmem ne muhendisligi kazaninca havalarda dolaniyor!

cevresindeki profilde universite kazanmayi bir b.k sandigindan dolayi 4-5-6 yil acaip gidiyor hayat.

mezun olunca da is yok bulamiyorum diyor!

bulamazsin, anlamadin mi halen? senin gibi herkes solugu bir universite kapisinda aldi, durumu olcusunde cilginlar gibi bir universite hayati yasadi.

bunu bu millet er gec anlayacak, universite kazanmanin artik kolay hale getirilmesindeki oyunu bir gun cozecekler ve ondan sonra universiteler ragbet gormeyecek simdiki kadar.

lise acar gibi her ile bir universite acan simdiki iktidar ise o zamana dek coktan tarihe karisacak.

olan simdiki zamanda yillarini, parasini ve emegini sikko bir universitenin icerisine birakanlara olacak.