bugün

kendi işimin patronu olduğum için beni çok da enterese etmeyen hadisedir.
işsizlik artar çünkü hiçbiriniz zahmet edip de hiçbir iş yapmıyorsunuz. 5 kişi işsizse 5 inin de iş yapmasına gerek yok, 1 iş kursa diğer 4 üne istihdam sağlayabilir. Bu sayı artabilir de. 1 kişi 1000 kişiye de iş verebilir. Yani demek istiyorum ki hepinizin iş yapmasına gerek olmamasına rağmen hala işsizlik varsa, ça-lış-mı-yor-su-nuz.
kahvehanelerde sabahtan akşama oyun oynayıp altılı kovalayan insanlara bakılınca içinizde hiç tereddüt kalmadan kabul edeceğiniz istatistiklerle de desteklenen mevzudur.

http://www.bbc.com/turkce/haberler-turkiye-39277870

işsiz sayımız zaten fazla idi üstüne suriyeden göçen ve ucuz iş gücü olarak kullanılan insanlarda eklenince o ibre sürekli yukarı doğru gider oldu. iş verenler kendilerince haklı olarak gördükleri mevcut elemanın neredeyse yarı ücretine çalıştırabilecekleri bu kadar fazla insan bulunca aksi bir şey olması zaten mümkün değildi. sigortalı olarak çalıştırılmıyorlar üstüne. kalifiye elemana ihtiyaç duymayan tekstil, gıda sektörleri gibi yerlere göz ucu ile bir bakın türkçe konuşandan çok konuşmayan insanları göreceksiniz.

düzelmesi için ne yapılmalı ? buna bizler ancak yüzeysel cevaplar verebiliriz. bizleri yönetmesi için seçilen kişilerin artık yol köprü gibi şeyleri bırakıp vatandaşlarının selametini düşünmesi gerekiyor. işin daha enteresanı bu işsiz kalan insanların büyük çoğunluğu bu düzenden memnun görünüyor. çoluk çocuk aç sefil bankalara kafam kadar kredi borçları var ama memnunlar..
Oranların her dönem daha da artması bunu desteklemektedir. Biz kötüye giderken başkasının bizi kıskanması ilginç.
işsizlik artıyor ama benim etrafımdaki çoğu firma beni arayıp "şöyle bir elemana, çalışana ihtiyacımız var. denk gelirsen yönlendirir misin?" diyorlar.

öncelikle şunu kabul edelim; türkiye'de işsizlik yok. iş beğenmemezlik var.
türkiye'de işsizlik yokmuş. iş beğenmemezlik varmış.
hassssssiktir lan ordan dalyarak seni.
seni arayan o firmaların hepsi 1400 liraya sikilecek eleman arıyorlar.
almanlar reyizi gısganiyiii.

görsel