bugün

aziz milletimizin osurmalı, sıçmalı, geğirmeli şeylere daha çok ilgi göstermesidir.
geç saatte yayınlanmasıdır.
komedi anlamında derdini anlatamama olayına kurban gitmiştir.ben gülmüyordum demek ki yalnız değilmişim.
ülkede işler güçler ve leyla ile mecnun espirileri gibi zekice yapılan esprileri anlayacak zeki insanların fazla olmaması.
kabul etmek lazım kalitesi düştü iki espri için artık tüm bölüm izlenmiyor, saatte falan aramamak lazım.
kaliteli olması. otuz üçüncü bölümüyle bundan başka açıklaması olamaz.
gençlerin izlediği dizi olduğu için. ne televizyondan izleyecem yarım saat reklam girecek.
mizah anlayışının ne ortalama türk tv izleyicisine, ne de mizahtan anlayan izleyiciye hitap etmemesi. ortalama izleyiciye fazla farklı, mizahtan anlayan izleyiciye ise yetersiz (baya yetersiz) bir komedi anlayışı var.
geç yayınlanması, dizi izleyicilerinin seyrettiği dizide düşünmeyi sevmemesi, internetten izlenen dizilerde bir numara olması gibi sebeplerdir.
birileri ölmüyor,
şiddet ve tecavüz gibi konular yok.
henüz ölen olmadı.
yetim kalan 50 yaşında gibi konuşan çocuk yok.
gayri meşru ilişki yok. doğru düzgün sevişilmiyor.
belli bir seviye üzeri gülünebilecek espriler mevcut

bunlar büyük eksiklik izleyici açısından.
bedava gülmek istiyor insanlar. salaklıkları ile dalga geçeceği kişilerin salaklıklarıne gülmek istiyor.
nasıl bir izleyici kitlemiz olduğunu bildiğimiz için garipsenmemesi gerekir.
internetten izleyenlerin fazlalığı olabilir.
Türk halkı için biraz fazla kaliteli ondnadır.
tam emin degilim ama sanirim 35 kisi tarafindan ittifakla belirtildigi gibi esprilerinin anlasilamamasiymis nedeni. bi 50 kere daha ayni sey tekrar edilse ben anliyacam sebebini. turk halkinin ortalama bir uyesi olarak gerizekali oldugum icin anlamak zor oluyor biraz. ama bu konuda sozluk yazarlarindan umitliyim. 50 kere daha tekrarlayacaklar suphem yok. zaten tekrar ogrenmenin en iyi aracidir.

bana kalirsa zorlama karakterler ve yapaylik. esprilerin kaliteli olmasi kurtarmiyor. anlatim tarzi onemli. ben dunyanin en komik fikrasini anlatsam bile insanlar etrafimdan kacar. beceri isi bu. bu dizi de olmamis iste. esprilerin kaliteli olmasi diziyi kurtaramiyor.
Bizim televizyonda star tv 'yi bulamıyor olmamdandır.
En önemli sebep; yayına girdiği saattir.
yayın saati ve yayın gününün devamlı değişmesi olabilir. ayrıca bizim milletimizin anlayacağı ya da seveceği türden bir dizi olmaması da sevilmemesine neden olan etmenlerdendir.
yüksek olmaması en büyük etkenlerdendir.
netten bipsiz izlendiği içindir.* *
acun'un programlarının reytinginin yüksek olmasının sebebiyle aynıdır.
genç hitap ettiği için gençlerde televizyonda dizi takip etcek değil oturup internetten izler. oyüzden internetten izlenme oranı yüksektir. sosyal medyada daha çok takip eden var diziyi.
(bkz: leyla ve mecnun)
tabiki gece 11de başlaması. sen ikide birde yayın saatiyle oyna ondan sonra reyting yok!
konuların rastgele işlenişi ve zaman zaman abartıya kaçması.