bugün

çoğu zaman sapıtmayla birlikte gelse de bünyeye yerleşen çakırkeyiflik hali insanın içinde kalan yeteneklerinin, bilinçaltının dışarıya çıkmasına vesile olur.

içtikten sonra eski sevgiliye mesaj atmalar falan da hep bundan kaynaklanıyor tabi.

kendimi çok kaybeden bir insan değilim içki içince ama bende de medeni cesaret artışı yaşattığı bir gerçek.

geçen akşam iş arkadaşımın veda yemeğinde beni zorla oyuna kaldırmaya çalışıyorlar ama gerçekten hiçbir yeteneğim yok. oynamayı da o kadar çok seviyorum ki anlatamam. iyi oynasam her düğüne sırf oynamak için giderim, ankara miskette, horonda yerimde duramıyorum, ritm beni kendine çekiyor ama maalesef allah vermemiş amk. deniyorum çok ama olmuyor.

bugüne kadar sadece abilerimin düğününde oynayan ben 3. dubleden sonra org çalan kişiye "giresun karşılaması yok mu abey?!" diye bağırdım ve adam ilk başta durdu sonra "hemen çalıyorum abi!" diye başladı ve oynamaya başladım. en son hatırladığım insanlar etrafımda diz çökmüş alkışlıyor ve ben çemberin ortasında oynuyordum. inanır mısınız 50 tl taktılar ama hemen geri aldılar.

olmadı kendi düğünüme iki kadeh içip öyle gideceğim, yoksa sallanan kütük diye televizyonlara çıkarım.
ertesi gün uyandığınızda zerresi kalmayan pişmanlıkla dolu cesarettir.

(bkz: bu gece de ölmedim)

(bkz: hayırlısı)

(bkz: nerdeyim ben)
G.te giren cesarettir. Lisede sarhos kafayla disiplin belgesi doldurdugumu bilirim mudur odasinda. Ne cesaretse mk.
ilk kez sahneye çıkan elemanlar için iş görür bir yöntemdir.
gelene ağam gidene paşam çekiceksin en temizi..sonra o kadar öd ile o kadar külhanbeyliği niye yaptın derler adama.
süper egonun ortadan kalkması durumudur. id serbesttir, dilediğini yapar. ego suskundur id ye yaverlik etmekle yetinir.
çok acı deneyimler yaşatabilir insana ama gerçeğin biraz üstü mutlu anlar da yaşatabilir. ayırdına varabilmek için mantığı kaybetmeyecek şekilde içmek lazım, göt baş oynasa da olur onda problem yok.
Gerçekten var olan bir cesarettir. Alkol içtiğim zaman daha hareketli, neşeli olurum. istediğim her şeyi utanmadan yaparım. Bu iyi bir şey mi bilmiyorum ama damarlarda gezen alkol istediğini yapman konusunda seni ateşliyor.
Sarhoş cesaretidir, deli cesareti de denilebilir.