bugün

önemli olan iç fitliği zaten.
belli bir kesime hitap ettiği için muhtelemen tek seferlik üretilen ürün. boşa aramayın marketlerde bulamazsınız. toplumda vücut geliştirenlerin oranı toplam nüfusun % 0.10 u. böyle şeyler bir kere üretilir ve maliyet-kazanç karşılaştırılır. büyük şirketler üründen kar etse bile ciddi bir kar yapı olmadıkça aynı ürünü tekrar üretme gereği duymaz.
1 günde bozulan süt.
Kapağını açtım bi yudum aldım dolaba koydum ertesi günü bi içtim bozulmuş.
O tadı aklımdan atamıyorum çok iğrençti.
Migroslarda bulabileceğiniz ürün çikolatalısını denedim biraz yağlıymış hissi veren bi tadı var ama fiyatı uygun olduğu için alınabilir.
çikolatalısının tadı aynı puding gibi olan protein destekli süt.
gün içinde sadece sütten 30 gram protein alıyor ve hayvani bir spor temposu uygulamıyorsanız böbreklerinizde birikecek kalsiyum oksalat taşlarına zırlaya zırlaya kavuşmanız yakındır.
yediğiniz içtiğiniz her şey protein içeriyor zaten. şimdi 30 gramı yükledin bunun üzerine. vücudunun bu kadar proteine ihtiyacı yoksa (haftada üç gün gym e gidiyorumcuların ihtiyacı yoktur) o protein fazlası vücuttan atılır. atılırken de kalsiyum depolarınızı da söker tabiri caizse. bunlar böbrekte birikerek taş yapar, kum yapar. e bu taşlar çıkar tabii... artık hayal gücünüze bırakıyorum.

to sum up
fazla protein böbrek taşı yapar annem, içmeyin.
Günlük alınması gereken protein miktarını bazen bununla tamamlamaya çalışıyorum. Laktozsuz ve şeker ilavesiz olması büyük artı. Zaten laktozsuz sütler daha fazla glikoz ve galaktoz içerdiği için tatlı oluyor. Tek sıkıntı nedense çileklisini bulamıyorum, belki de böyle bir ürünleri yoktur, o da olsa tam olacak.