bugün

lan ben bu tribe deli oluyorum. bak hatunum izmirli, o da yapıyor aynısını.

sanki dünyayı bunlar yaratmış.
sanki tüm güzel şeyler izmirde.

gidiyoruz bir pideciye, diyor ki bu izmir'de daha güzel.
gidiyoruz bir simitçiye, diyor ki bu izmir'de daha güzel, hem adı da gevrek.
antep'e gidiyoruz, lahmacun yiyoruz, diyor ki bu izmir'de daha güzel. ulan izmir'deki bir lahmacun antep'tekinden nasıl güzel olabilir?
yani bunla maldivlere gitsen der ki, kordon'da deniz daha güzel, çünkü izmir.
bok güzel, kokuyo amk.

yeteeeeeeer. evet.
genel olarak gittiğim her yer sakaryadan güzel gözüktüğü için yorum yapamıyorum ama fazla egoda sıkıntı.
izmir'li değil, Egeli farklıdır... Eh en fazla kitap orada satılır en fazla vergiyi orası öder...

En az eşek siken oradan çıkar.
Doğrudur. izmir'i çok severim, izmirlileri severim ama şu gereksiz egolarından illallah arkadaş.

Şüphesiz bu algı yönetimidir. izmirden daha modern ve aydın illerimiz de var.
Türkiyenin en modern ve güzel şehri olduğu için insanlarıda bundan dolayı biraz havalı olabiliyor. Sadece izmirde gezebileceğiniz, görebileceğiniz, tadabileceğiniz, yaşayabileceğiniz o kadar çok şey var ki bu egoda haksız değil.. Tabi aşırıya kaçanları bende sevmiyorum. Diğer şehirlerden önde olduğu için insanlarida önde olduğunu düşünüyor hepsi bu..
Not: karşıyakalıyım.
Bunu biz göçmenler de çok yaparız olabilir yani sonuçta izmirli olmakla gurur duyuyor.
aynen ya duygularıma tercüman olunmuştur. bu izmirlilerin güzeliz muhabbeti yok mu beni benden alıyor. ulan amk kızı güzel falan değilsin. bu nasıl bir egodur bu nasıl bir narsistliktir bu nasıl bir karaktersizliktir amk. bir insanın yüzüne bak baka güzel olmadığın halde ben güzelim diyebilecek kafaya sahipsen kalkıp alkışlayasım sonra yüzüne tüküresim geliyor amk. nereniz farklı? nereniz değişik? nereniz güzel? neden bunu biz göremiyoruz ? sorun kimde? babam böyle pasta yapmayı nereden öğrendi?
Ortada birsey olmadigi halde tribe girmeleridir birde koylu siveleri yok mu ıyyy..
Gel tribini sevdiğim diyip, yanağına bir buse kondurasınız gelir.

Rusya'ya gidip geçen rus hatunlara baksak, izmirde daha güzelleri var diyecek amk.
Çomarlara dert olur.
Evet başkayız. iç Anadolu, Doğu ve Karadeniz insanıyla zerre benzerliğimiz yok çünkü. Kültür farkı var, kaba saba değil görgülüyüz, hayata bakış açımız farklı. Haliyle de bu farkı dile getirmekten zerre çekinmiyoruz. Çekemeyen yallah iç Anadolu'ya, Karadeniz'e, doğuya.
Hayır siz farklısınız bi başkasınız taşralılar. .hiç bir değere sahip değil gibisiniz. .biz değil..
Trip falan değildir. Başkadır zaten.
Hadi izmirlileri bir yerde anlıyorum da, izmirli olmayıp izmir'e yamanma meraklılarını anlamıyorum.

Bir zamanlar da giritli olma özentiliği vardı.

Ergen özentiliğidir.
Evet farklılar. Kızları pembe sıçar mesela. Erkekleri de sütü ılık içerler.
https://www.google.com.tr...kiye-den-siyaset-2346374/

Yukarıdaki bağlantıda alenen olandır.
ağrılı izmirli tanıdım lan..

bence de çok farklılar..
bir nebze anlaşılabilecek trip. cidden güzel şehir.
görsel
Hikaye abi, ama kızlarına laf söyletmem abi.