bugün

gevreğe simit dediğin an kişiliğinin kaybolacağını inanan izmir insanının herkes tarafından bilinen tutumu.
ulan alt tarafı sabah akşam yiyip, içip, sıçıyorsunuz ne var bunda bu kadar gizemli olma çabası?
sizin kıyısından gördüğünüz deniz bizim şehrimizin içinden geçiyor.
hem size bir sır vereyim mi?
ben sıçıyorum ya heh o sıçtığım bok yüze yüze yüze izmir'e geliyor.
yurt dışında "nerelisin" tarzında sorulara "izmir'liyim" de o zaman.
kendini cumhuriyetin bekçisi ilan edersin, kendini türk'lüğün kalesi ilan edersin, kendini bilmem nerenin başı ilan edersin ne lan bu?
kimse size dürüst olmamış cancişler kusura bakmayın.
(bkz: izmirlilerin kıskanılması)
(bkz: izmir düşmanlığı)
"bu izmir bende basur yapıyor" zihniyetinin ürünü başlık. ha ayrıca sıçtığın bok değil izmir, haliç'e bile ulaşmaz.

(bkz: ağrısız sancısız rahman giderilir)
izmirli olmaz da kim olur..nedeni var ki olur..bu egoistlik değil gerçekleri vurgulama sanatıdır..taşı torpağı sanatla yoğrulmuş izmirimdir izmirimin insanıdır..
(bkz: izmirli misin -karşıyakalıyım !)

(bkz: izmirli misin -urlalıyım !)

(bkz: izmirli misin -çeşmeliyim !)
yanlış yere konan bir kelebeğin, bulunduğu konumdan dolayı yaptığı garip bir tespittir. *
izmirliyim ve kesinlikle doğruladığım bir tespittir. ay kıskanılıyor izmirliler diye ayaklara yatar benim hemşerilerim. yer yer belki ama kezbanlarımızda yok dersek yalan olur.
kedi uzanamadığı ciğere mundar dermiş , ne kadar uğraşsada taka tuka tayfası izmiri ele geçiremedi.. en şaşırdıkları noktada anadolunun 4 yanından izmire göçen insanların 10-15 sene sonra izmirliliği benimseyip bağnazlık zincirlerini kırmalarıydı. Çoğu izmirli gibi orjinal olmayan bendeniz türkiyede pek çok şehir görmüş izmir dışında istanbul,bursa,ankarada yaşamış bir kişi olarak genlleme yaparsak sokakta insanların yüzlerinin güldüğü birbirlerine saygılı olduğu tek türkiye şehri diyebilirim...
hangi araştırma şirketinin anketi bu diye sorulacak tespit. dünyadaki insanların kaçta kaçının egoist olduğunu bilmiyorum ama izmirlilerin dünya ortalamasından daha egoist olduğunu düşünmüyorum bir izmirli olarak.
simite gevrek dememiz, ayçekirdeğine çiğdem dememiz, geliyorum, gidiyorum yerine geliyom, gidiyom dememizin kimseye bir zararı yok, yadırganacak bir durum da değil. bu bir kültür. ege bölgesinin bir çok yerinde de böyle. bu şehre gelen herkes de izmirlilerin özgür ve cana yakın olduklarını bilir.
her ilin kokuşmuş insanı olduğu gibi izmirin de bu tip insanları vardır hemde diğer illere göre biraz fazladır ama bu bütün izmir'e hakaret etmenizi gerektirmez.
izmirlilerin tahammül edemediği tespittir. ha doğruluğu tartışılır.

(bkz: izmirliler rahatsız)
izmirliler işte her daim havalı her daim gavur. kıskanılırız hep.
bir izmirli olarak izmir ile övünmekten gurur duyduğum bir gerçektir. nitekim önerme bu yüzden yanlıştır. Biz izmirliler ego patlaması değil, övünmenin doruk noktasında olan insanlarızdır.
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar