bugün

izmir'de dolmuş hariç toplu taşıma araçlarının alayına binmeye yarayan güzel icat.

Efendim kent kartın boşu 4.75 tl olup, tam binişler 1.55 tl, indirimli binişler 0.85 tl olarak ücretlendirilir.
(bkz: kıymetlimiss)
aramaya inanmak;
(bkz: kentkart)
iki büklüm olduğu halde hala çalışmaya devam eden emektar karttır. ayrıca edepsiz kentkart dolumcuların sanal yükleme yaptıkları karttır. beni çok güzel kazıkladılar valla. 20tl yüklenmiş gözüküyor fakan kartta 10tl var. bu da bir meziyet tabii.
otobüs, feribot ve metro gibi vasıtlara binmenizi sağlayan müthiş kart.

Eğer izmir'e ilk defa ayak bastıysanız hemen bu karttan bir tane edinmelisiniz. Aksi halde her otobüse, feribota ve metroya binişinizde 3 tl gibi kazık bir para çıkar cebinizden ve bu kazık güzelim izmir'den soğumanıza ve bir daha oraya uğramamanıza sebep olabilir. üstelik kartın ilk kullanımından sonra 90 dakika içinde diğer vasıtaları * * ücretsiz kullanabilirsiniz ki bu en haz veren tarafıdır kartın. öğrenciyseniz kartınızı mutlaka gösterin aksi halde adam size moruk moruk bakıyor siz oturana kadar.

dipnot: izmir'in en sevdiğim tarafı da bu kartın bana unutulmaz anlar yaşatması. Harika bir şey gerçekten... *

edit: tarife değişmiş 3 tl değilmiş artık. 3 binişlik kartı 6 tl'ye kakalıyorlarmış, ulan eshot... yaktın bizi... *
öğrenciler için 1.10 tl basan kart. bakiyenizin olmaması durumunda bu durumu bütün otobüs ahalisinin duymasının tek sebebi birisi çıksın da yerinize bassın diyedir.*
Eski sevgiliden kalan bir eşyadır.
renk renk desen desen nasıl istersen şeklinde çeşit çeşit birktirmiş olduğum karttır.
vizeletmeyi 3 ay bekletip son güne bırakıp, sonra da aşırı sıra beklemekten sıkılıp es geçilen kart. giriyor şimdi 2 lira 2 lira.
Ege Üniversitesinden metroyla bornovaya geçip aktarma vasıtasıyla 565 e bineyim dedim, ilk basışın ardından 5 dk geçmeyince bir 1.10 daha kesti vicdansız surtuk. 5 dk içinde aktarma yapmayan kart.
kent kart ihalesini başka bir şirket aldığı icin bugün izmirin hiçbir yerinde dolum yapilamiyor. bu sebeple bedava gezebilirsiniz. he zaten 90 dk boyunca 0 bastigin bir sehirde ulaşım pahalı yea demek saçma olurdu. viva free travel.
Bugüne özel kullanımı beleştir.Kent kartın ismi değişiyor.Ama tarife ayni tarife.Bugün izmirde her yere ulaşım beleş dolaşın bol bol.