bugün

sosyal medyada birileri tarafından oluşturulmaya çalışılan izmirli algısının beraberinde getiriyor olduğu endişe verici durumdur.

insanların kafasına, tüm izmirliler in fedonvari kişiler olduğu algısı yerleştirilmek isteniyor. her izmirli; fedon gibi rahattır, esmerdir, porselen tabak kırar düşüncesi zihinlere yerleştirilerek, izmirliler e karşı bir ön yargının oluşması amaçlanıyor.

öyle görünüyor ki; yakında, bazı insanlar sırf simite gevrek, çekirdeğe çiğdem diyorlar diye hor görülüp baskı ve zulümle karşı karşıya kalacaklar.

umarım tüm bunların sonucunda, bu bilinçli olarak var edilen nesil, sokaklara akın ederek izmir e ve izmirli ye olan öfkelerini manken kızlardan, boyozdan veya rakıdan çıkarıp bir kargaşa ortamı oluşturmazlar.

bir insandan sırf izmirli diye nefret etmeyiniz. izmirli olması, onun sevilecek bir yanının olamayacağı anlamına gelmez. ön yargısız bakın ona, muhakkak vardır seveceğiniz bir tarafı. görmek isterseniz görürsünüz. nasıl ki peygamberimiz, sahabelerin 'bu leş ne kadar da pis kokuyor' deyip sırt çevirdikleri ölü köpek için 'ne güzel dişleri var' diyebilmiş, köpek ölüsünde bile bir güzellik bulabilmişse; siz de o insanlarda bir güzellik bulabilirsiniz. yeter ki güzel bakın...
tam olarak değildir. orospu çocuğu olmayı seçen bir nesil geliyor, bunlar ızmir düşmanı oluyor.
aktroller iyi çalışıyor belli ki.
izmire gelen insanların temizliğini, sıcakkanlılığını gördü. O yüzden çok da itibar edilmemelidir..
ah boyoz boyoz. kaç sene oldu gitmeyeli.insanı gibi insanına olan düşünce de değişmiş belli ki.
Paranoyadır başka birşey değildir.
Bir gün bir rizeli bir yozgatlı bi de konyalı kpss ye girmiş. Fıkra bu ya Üçüne de görev yeri izmir çıkmış. Sizce bu üçü ne yapmış?
Cevap Urla'da villa.
(bkz: genç izmirliler rahatsız)
Bize bölge böle bölmeye çalışanların şaşkınlık ve sevinçle keşfettiği taktik. il il bölmeye çalışırlar artık.

81Parça ooh küçük lokma. Ye ye mideye oturmaz mis.
Milletin memleketimle ne alıp veremediği var anlayamadım doğrusu. Hayır vatanı sattık da haberimiz mi yok arkadaş kaç gündür birileri sürekli izmirin bilmem nesi izmirin kızları bilmem nedir diye başlık açıp duruyorlar. taş düşşün izmir kadar başınıza. rahat bırakın izmiri de izmirliyi de.
ya bırakalım bu işleri harbiden bak. ben izmirde yaşıyorum doğma büyüme izmirliyim ailemde öyle dedelerimde öyle. hiç te bize yan bakan hor gören biri ile karşılaşmadım. millet daha cok orası nasıl. saat kulesini göreyim. kemeraltını göreyim. boyoz yiyeyim derdinde. hiçkimse insanlarda böyle bi algı oluşturmaya çalışmasın.