bugün

parayla tutulanlar bu i$in piri olmu$tur dü$üncesinden mütevellit onları ayrı tutmak gerekir. çoğu loserdır, ruhlarına hakaret ettiklerinin farkında olmayan, bedensel ihtiyaçlarının pe$inden salyayla ilerleyen, ya$amı ise otobüste yolları izlemeye benzetenlerdir.
bu sözlükte yazanlardan farklı değildir hatta kimisinin daha da fazladır, siz sözlükte yazıyorsunuz diye süper zeka mı oldunuz lan? adamı oraya çıkıyor diye eleştiriyorsun, sen de izliyorsun be. maksat da bu değil midir tv sektöründe; izlenmek. adamlar istediğini yaptırmışlar sana. sen hala adamların zeka seviyesi felan. geçin bu işleri..
seyredenler olmasa uzak kalıp rahatlayacağımız insancıkların zeka seviyesidir.

edit: aha bir sivri zeka eksi oy vermiş. elleriniz dert görmesin efendim.
burada ele$tirilen yapımcılar değildir. tabiki de talep olduğu sürece arz olacaktır; fakat tüm sorun talebin fazlalağında. türkiye gibi bir yerde insanların hangi seviyede dola$tığını görmemiz için fırsat. bunu anlasak iyi olacak.
'tencere-kapak' deyimine uyan bir program.
dolaylı olarak türkiye'nin içler acısı halini gösterir bizlere.Zamanında tutan program olunca her kanal yapmaya başlıyor.Hangi kanalı açsak hep aynı format.Bir zamanlar da yemekteyiz tutmuştu her kanal yapmaya başlamıştı.Bu televizyon o kadar kuvvetli bir araçki yaşlı,genç farketmiyor herkezin beyninin yıkıyor.Ama burdan bir sonuca varıcak olursak televizyonların suçu yok.suç bizdeki kimse tepki vermiyor,herkez aylak aylak böyle programları izlemeye devam ediyor.işte bu yüzden ülke gelişemiyor,televizyonlarda böyle programlar,diziler olduğu sürece biz kurbanlık koyun olmaya devam edicez.
seyredenlerden az değildir. bütün gün ağzından salyasını akıta akıta seyredip sonrada sözlüklere "ay çok salaklar" diye entry girmeye çalışanlar hangi hakla kendilerini oradakilerden daha rafine,zeki falan hissediyorlar anlamıyorum.

seyretmeyin kardeşim.

son 20 yılda toplamda 20 bölüm yerli dizi seyretmedim, sikindirik ses - yetenek yarışmalarına,reality showlara,evlen,çiftleş,gelinli kaynanalı,analı kızlı programlara bulaşmadım hiç. adrianacığımın hatırına bile acun programını açıp bakmadım. mal gibi bütün gün bunları seyredip, üstelik de keyif alıp, sonra buraya kendi bir bokmuş gibi yazan insana illet oluyorum ve çıkıp oraya saçmalayan garibanlardan daha aşağı buluyorum.
izdivaç programlarını izleyenlerin zeka seviesini sorgulamanın daha yerinde olacağı bi başlıktır. hal böyle olunca adamlarda yıllardır böle programları devam ettiriyolar.

parayla tutup senaryoya bağlı kalarak yapılan programlar; adamlar parasına bakıyo, yani aptal durumuna düşende izleyici oluyo bu durumda. ama akside mümkün tabi. eğer

aksi mümkünse işte o zaman vay halimize...

yani agalar ben inanmıyorum o programa çıkan insansıların bu kadar aptal olabileceklerine. yada ne bilim inanmak istemiyorum heralde. oraya çıkıp kendine karı satın

almak yerine feysbuk var yani dimi ama (!) koy böle artiz pozlarını, arabanı gittiğin şehirlerin fotoğraflarını, (örnek: @amsterdam, @paris) gelsin aç karılar.

edit:lan aklıma süpersonik bi fikir geldi. feysbuka evin varmı, araban varmı diye ekleseler ya. profilinde gözükse (!) yani alışveriş daha kolay ve şeffaf olur o bakımdan
hangi zeka?
olmayan bir şeyin seviyesi bıdı bıdı bıdı...
izleyenlerin zeka seviyesine göre programı yaptıklarını var sayarsak ve Türkiye'deki zeka seviyesini ortaya çıkarıyor. Yazık denecek durumda olduğumuzu düşünüyorum.