1-3 nöbeti harbiden zor ama liderin sabaha kadar nöbet tutması ayrı bişey .
Bir tanesi çok efsane olan, zamanında 3-6 olanını çok tuttuğum nöbettir.

Şöyle anlatayım. Sene 2003 yahut 2004. Yer sapanca gölü civarında bir kamp alanı. Saat 4 suları. 3 kişilik dev obamla beraber nizamiye nöbetindeyiz. Yanımızda kafadar bir stuff var. Nedendir bilinmez aramızda depodan birşeyler çalmakla ilgili bir istek oluştu. Maksat macera olsun.

Neyse depo alanına doğru diğer nöbetçilere görünmeden sızdık. 5 6 kapı vardı yan yana.. Aça aça en son kapıya geldik. Evet bu kapı, 1 haftalık kampın bütün nevalesinin olduğu depoya açılıyordu. Yakından sesler duymaya başlayınca bi şişe kolayı alıp kaçmak zorunda kaldık. Koşarken de şişeyi birbirimize atmaya başladık yakalanırsak şişe elinde olan göte gelecek tabi. Neyse korkulan oldu ve şişe yere düştü köpürdü falan. Sonuç olarak kişi başı birer bardak çıkabilecek şekilde kurtardık kolayı.

Ertesi sabah depo kapısını açık gören lider taifesi içtima yaptı. Gayet sakin bi şekilde 'dün gece bir olay olmuş depo civarında. Kim yaptıysa itiraf etsin, olay büyümesin aramızda çözelim' minvalinde bir konuşma yaptı. Ben de obabaşı olarak arkamda ip gibi dizilen 2 arkadaşıma bakıp mimik hareketleriyle 'itiraf edelim' dedim, ekip de başıyla onayladı.

Tam itiraf etmek için öne çıkacakken liderin 'ya tamam alır bi şişe kola içersin de, bi koli kolayı naptınız arkadaş!' diye söylendiğini duyunca, yoğamına başkaları da depoyu ziyaret etmiş, şimdi biz bi şişe aldık dersek kimse inanmaz, ihale de bize kalır diye düşüp itiraftan vazgeçtim. Ama bu 3 kişinin bir koli lafını duyduğunda birbirine baktığı an, o gözlerdeki dehşeti asla unutmam. * sonra kimse o olaydan asla bahsetmedi ve bu konuyu ölene kadar bir sır olarak saklayacahahahahha yok lan sonradan kamp bitince itiraf ettik ama doğrusunu tabi.

Bu da böyle bir anımdır.