bugün

bize gelince herhalde sanaldaki akp karşıtlarının üstünlügüne olan güvenlerinden olacak aslan kesilenlerin chp karşısında süt dökmüş kediye dönmesi durumudur.

9 yıllık sözlük kullanıcısıyım, ulu, itü, ekşi, inci, ihl,cogito,dünya akla gelebilecek tüm sözlüklerde ve bir kaç forumda üyeligim mevcuttur her ortamda yaptıgım tespiti eleştiriyi begenebilecek en fazla 3-4 kişi vardır. özelikle forumlarda çok istisnai olmak kaydıyla akp hariçler arada begenir o kadar.

bu durumdan mutsuz degil, bununla ilgili de degilim.

fakat dikkatimi çekti son 2 haftadır chp'yi gömüp iyiyi öne çıkardıgımda veya biraz cb seçimlerinde merali incenin biraz önüne atmaya çalışsam anında begeniler havada uçuluyor inanır mısınız yarısının iyi yarısının kötü oylandıgı 30dan fazla entrym var bu dönemde.

fakat bakıyorum oylayanlara bir tanesi çıkıp kalkışma girişimi yapmamış hepsi sus pus..

chpnin muharrem incenin iyi partilileri ve merali sindirmesi karşısında inanılmaz sus puslar.

rte öyle veya böyle kazanacak ince de rakibi olsa kazanacak muharremde olsa kazanacka.

ama akpli olarak söylemem gerekir ki dürüst olayım tabi ince vs rte ile meral vs rte eşleşmesinde net bir adım önde olan meraldir. ha bu adım yüzde 0.001dir veya daha azdır olmadı biraz fazladır sonucu degiştirmeyecektir belki ama netice ortadır.

hal böyleyken incenilerin bu özgüvenine ve iyi partililerin en azından oy verecekleri kişiyi savunmaktan bu derece korkmalarına anlam veremiyorum..

istiyorlar ki bizim gibi iki tarafa da muhalifler çıkıp merali övüp inceyi yerelim.

siz yapın bizi niye öne çıkarıyorsun..

bakıyrsun ince ve mreral başlıklarındaki entrylere hep bir kırgınlık sanki meral mi ikinci olsa çıkışı var.

ko-rkmayın cesur olun savunun.

ha yine yenileceksiniz ama yenileceksenizde cesur bir şekidle yenilin.
millet ittifakının birbirinden korkmasına gerek yok.
asıl korkması gereken rte.
haklı da.
cumhurbaşkanlığı kadar önemli diğer bir konu " sıfır baraj " nedeniyle millet ittifakının cumhur ittifakını ezip geçmesi.
hiç sanmıyorum ama erdoğan kazayla cb. olsa bile tmbb' de karşısında en az 400 muhalif vekil olacak.
ayrıca ister kabullenin ister kabullenmeyin, bir gerçeğin altını daha çizelim: hdp en az % 11 oyla barajı geçip mecliste olacak. velhasıl rte'nin ve akp' nin işi çok zor.

not: muharrem ince açıkça söyledi. 2. tura akşener kalırsa şehir şehir tüm türkiyeyi gezer, onun için çalışırım dedi. kısacası t a m a m.