bugün

terbiyesizliktir. ne bu vatan ne de istiklal marsi kolay kazanilmadi. dedelerimizin ninelerimizin kemikleri sizliyordur bu ayilarin attigi her kahkahada.
cahilliktir , cahilliği'nden değilse saygısızlığındandır. özellikle orta öğretim öğrencileri'nde sık rastlanır. *
karakteri henüz yerine oturmamış ergenin yapacağı iştir.
sinir boşalmasından kaynaklanan şaşırtıcı durumdur.
lisede orta okulda 'cahilliktir,terbiyesizliktir'diyen kişilerin istiklal marşı töreninde bol bol yaptığı eylemdir.
Sinirinin bozuk olduğu bir günde başıma gelmiş talihsiz olaydır.
küçükken her yapana tarafımdan ağır bakışlarla tepki verilen olaydır. sınıfta sınıf başkanı olarak hesabını sormuşumdur.*
ağır kemalist olan berkcan'ın geçmişte yaptığı eylem. hatta bazen törenden kaçmak için girişimlerde de bulunmuştu bu çocuk. neyse ki facebook'taki "1.938.000 kemalist arıyoruz" tarzı bütün sayfaları beğenerek doğru yolu buldu ve kemalist oldu. facebook ve twitter'da paylaştığı "o.ç tayyip!!" tarzı durum ve tweetleriyle kemalist kişiliğine kemalistlik kattı. arkadaşımız şu an twitterda önemli sayılabilecek bilgi içerikli tweetleri rt ederek devrimci yoldaşlarına istihbarat sağlıyor. kendisini bu örnek davranışlarından dolayı tebrik ediyor, internetinin bir ömür boyu hiç kesilmemesini temenni ediyoruz.
lisede 1 kere yapmış olduğum, ardından da vatan haini ilan edilip disipline verildiğim durumdur. alacağım disiplin cezası sonucunda da devlet kurumlarında çalışamama gibi bir sonuca varılıyordu. ömrümden ömür gittiği yıllar.

arkadaşlar yaptığım şey tabi ki de saygısızcaydı. istiklal marşının ne şartlar sonucunda yazıldığını da gayet iyi biliyorum. fakat değinmek istediğim nokta liseli birini böyle ağır cezalara tabi kalması. ayrıca gülmek dediğim de gülümseyerek okumamdı. gülümsememin sebebi de arkadaşımın güldürmesi, arkadan dürtmesi. tabi hoca beni gördü afiş oldum. arkadaşı ispiyonlamak da yakışmaz bize. 3 gün okuldan uzaklaştırıldım. o 3 gün nasıl geçti hayatımda bir bilseniz. okula neden gitmedin diyenlere cevap veremiyordum. ailemden de aldığım tepkiler... allah'ım sen bir daha o cahilliği yaşatma.

edit: bu arada disiplin cezam silindi yıl sonunda iyi halden.
gülmek ya da gülmemek çok da mühim değildir. önemli olan bunları tabulaştırmamak. gülmek saygısızlık demek değildir, bu kişiden kişiye değişebilir. belki de o kişi bununla mutlu olup gülmüştür ya da belki alakası yoktur herşey olabilir, normal bir durumdur.
gülerek veya ağlayarak söylemek değildir marifet. marifet olan o istiklal marşının sözlerini karıştırmadan doğru okumaktir. bazı politikaya atılan, sözde halkının hizmetinde olan amcalarimiz bunu beceremiyorda. bi söylemek istedim.