bugün

bir kere kafama isabet etmiş idi hayin yaratık.dönen yalaka.pis amip.sevmiyorum seni çık dışarı çııık.
(bkz: Unidentified flying object)
kadıköy'de de görülmüştür. lakin istiklal'dekiler insanların kafasına düşebiliyor şerefsiz cisimler.
saf çarpma cihazıdır.
karanlıkta havada mavi mavi yanar döner vaziyette tanımlanamayan uçan cisim gören kimi insanlar, ağzını ayırıp havaya bakarken yankesiciler için yine sıradan bir iş günüdür.
cüzdan, telefon, nakit, kart, allah ne verdiyse cepleri boşaltırlar. ufo fırlatıcısı dayı da hiç ziftah yapamasa bile kısa günün karını paylaşmaya doğru yola koyulur.

(bkz: burası istanbul annecim)
(bkz: mavi cismi kürtler buldu)
(bkz: yarısını onlara verin)

(bkz: devlet bize mavi cisim versin)
istiklal'de beni hipnoz etmeyi başarmış, izmire döndüğümde kıbrıs şehitlerinde de aynı şekilde etkilemeye devam etmiş şaşırtıcı, ilginç, aptal, gereksiz, saçma sapan bir alet. eve alıp oynasan yemez amuğagoyim. şehirlerarası takip ediyor bir de ibnetor.
nevizade den meydan a yürürken yavaş yavaş üstümüze yaklaşan küçük mavi ateş böceği tarzında ki bu cisimle*, kafamın güzel olmasının etkisi ve arkadaşlar arasında kendimi gösterme duygumun tavan yapmış olmasıyla buffon tarzı şık bir degaj dikerek tanışma fırsatı bulmuştum.tabi bir de ardından satıcısıyla tanıştım, 1 liralık cisimi gidip yerden almadım ve satıcıya 50 kuruş ödedim.anlaştık*, helalleştik ve yolumuza devam ettik.

(bkz: buda böyle bir anımdır işte)
eminönü'nden 0,20 tl'ye alınıp, 2 tl'ye satılan cisimdir. yeni paraya alışamamışım bu arada..
geçen gün gene gördüğüm ve yine "o ne lan öyle" dememe sebep vermiştir. bi de ilk başlarda bebeler atıyordu artık koca koca adamlar atıyor lan.
kızılay atatürk bulvarı' nda cadde boyunca peşinden sürükleyen cismin aynısıdır..

edit: yalakalayamadım.