bugün

hepsi yalan. tek doğrun okulun kantının pahalı olması. istanbulun en güzel üniversitesi. öğrencilerine en çok burs veren okul.okulun % 55 i burslu. bunları yazmaktakı amacın oraya burslu okumak ısteyıp kazanamamaktan çıkan kızkanclıgı bastırmak mı. tek kelımeyle okul super. not:ben bursluyum ve aylık 1500 tl alıorum
Evet, tam anlamıyla her alanda sömürünün kralının yapıldığı yerdir bahçeşehir üniversitesi. Acısıyla tatlısıyla 5 senemi geçirdiğim bu okulun insanları nasıl sömürdüğüne birçok kez şahit oldum.

Çalışanlara yaptığı sömürüden bahsedeyim biraz, eğer bahçeşehir bünyesinde işe girecerkseniz size öncelikle bir sözleşme dayatacaklar, her iş yerinde bir sözleşme imzalarsınız tabi ki ama bahçeşehirde imzaladığınızın şöyle bi farkı var, içindeki bi maddede “ bahçeşehir eğitim kurumları bünyesindeki her işte çalıştırılabileceğinizi” söylüyor, bu çok masum bi madde gibi gelebilir ama geçen gün duyduğum şeylerden sonra bana artık o kadar da masum gelmiyor. Bu maddeye dayanarak, yönetim kademesindeki insanlar okulun elektrikçisini, tesisatçısını yani sözleşmeli emekçi insanları mesailerinin dışında kendi evlerindeki özel işleri için ek herhangi bir ücret vermeden sabahlara kadar çalıştırabiliyorlarmış ve bu insanların itiraz etme ya da o göreve gitmeme gibi bi hakları yok, çünkü bu kurumun lütfedip verdiği o maaşla evlerine çocuklarına bakmak zorundalar.

Öğrencilerine yaptığı sömürüden de bahsetmek gerekirse. Okulun ne bir tane doğru dürüst kantini var ne de kafesi, içindeki kafelerin kantinlerin hepsinin fiyatları ateş pahası. Nasılsa özel okul hepsi zengin çocuğu gibi bir düşünceyle fiyatları arttırmaktan çekinmeyen insanlara ihaleleri veriyolar. Geçen sene suya 1tl para veriyoduk neyseki bu sene 75 kuruşa çekmişler Allah razı olsun! Okulda bi öğün yiyeceğiniz parayla, beşiktaşta herhangi bir esnaf lokantasında 3 gün yemek yersiniz. Ne burs paraları zamanında yatar ne de okul bünyesinde part-time çalışan öğrencilerin maaşları zamanında yatar, öğrencilerin hak ederek kazandığı iki kuruşu bile çok görmektedirler anlayacağınız.

Bir de şöyle bişey var, eğer siz okulun sahibinin hemşehrisiyseniz yaşadınız, rektör bile olursunuz bahçeşehir üniversitesine. Bu okulda ki işe alımlar büyük bir çoğunlukla eşe, dosta, akrabaya öncelik tanınarak olur, torpilden geçilmez.

Bu okula bugüne kadar verdiğim binlerce lira parayı helal etmiyorum, aldıkları paranın hakkını verene kadar bütün o paralar haram olsun.