bugün

bakan eroğlunun susuzluk dedikodularına karşın açıklaması.

barajların doluluk oranı %30a gerilemişken, anlamadığım şey bu suyu biz neden göremiyoruz ?

http://www.cumhuriyet.com...40_a_kadar_suyu_var_.html
Akla adile naşit'in şu meşhur repliğini getiren açıklama.

- olur mu efendim, ben söyledim yüz, yüz elli tanedir diye...

(bkz: balkan devletleri)
atma ziya diye karsilik verilebilecek olan durum tespiti.
Su yoksa kola için açıklamasından daha iyidir. En azından yarın bi gün suyunuz biterse hani lan dersiniz.
AKP'li bakanlar bulmuş yolunu; ne sallasa bu koyunlar en lezzetli saman gibi yutuyor daha çok oy atıyor, salla babam salla. Seçmeninden Doğru mu değil mi diye soran eden, sen ne yapıyorsun diyen yok ki? Hurafelerle yoğrulmuş cahil bir beyin de soru soramaz zaten.

Yarın Erdoğan, aksam vahiy indi ben peygamber ilan edildim desin, anında en az %35 ayaklarına kapanıp ağlamazsa...
kısacası diğer ekosistemleri siktir edeceğiz istanbul'da sorun olmayacak söylemidir. başka ekosistemin suyunu getirdin ya sonra? oranın dengesini bozacaksın. zaten bütün dengeler bozuk ki su sıkıntısı yaşanıyor.
Bakandan Kedidir kedi diye bir laf gelmemiş daha ne istiyorsunuz dedirten açıklama.
Not:Maalesef AKP'li bakanlardan beklentim bu kadar.
2070 mütevazi bir tarihtir. fakat baskan topbas dün 2200'lere kadar yetecek suyumuz var aciklamasi yapmistir.
Bu söylem seçime kadar devam edecektir. Koyunlar sayesinde istenilen oy oranına ulaşıldıktan sonra istanbul halkı "sie size yağmurlu havada su yok" laflarıyla karşılaşacaktır.
çok komik bir espiridir.
geçen gün kayseri otobüsünde görmüşler beni uçuyormuşum... o kadar yani.
seçim üzeri oy kaybetmekten korkan basit politikacı yalanı. bunların hangi sözleri doğru ki bu doğru çıksın.

sorumluluk sahibi dürüst yöneticiler barajların doluluk seviyeleri yüzde otuza düşünce gerçeği halkla paylaşır ve halka suyu idareli kullanmalarını söylerdi. "su sorunumuz yok" diye halka yalan söyleyenlerin seçimi atlattıktan sonra daha da artma ihtimali olan susuzluğu "takdiri ilahi" diye izah etmelerini izlemeye hazır olalım.