bugün

tanıma ne gerek var başlığın içinde zaten. ama vardır mutlaka. ilk fırsatta gidip görmelidir. neler kaçırdığı/kaçırmadığı nı anlamalıdır.sırf eminönünde balık ekmek yemek için gidilir istanbula..
peşin edit:anket forum amaçlı başlık değildir, yine de ayar meraklıları özele yazsınlar
eyüpte sabah namazı kılmamış, eminönünde kuşlara yem atmamış, pierloti den haliçe bakmamış, beşiktaş sahilinde bira içmemiş, galata kulesinden süleymaniye ye bakmamış, kız kulesinde 360 yapmamış, taksimde sabahlamamış, ortaköyde kumpir yememiş adamdır aynı zamanda*
anlattiginizda istanbulu, "e ne var abi new york'ta da var bunlar" gibi bir tepkiyle insani cileden cikartabilir. new york ile istanbul'u ayni cumlede anmanin mekruh oldugunu bilemez yani, mesela.
hayir isfahan felan belki bi derece... ama onun icin de ne demisler; cumle acem mulku fedadir demisler. sinir bozucudur iste bu yuzden istanbulu hayatinda gormemis adam.
tabi gelip gordukten sonra, "ya hakliymissin sen" diye mirildanir, o baska.
(bkz: aglamak istiyorum)
(bkz: kulağım çınladı sanki)
boşuna yaşamış olan adamdır * *
dünyada şu anda sayıları yaklaşık 5.5 milyar kişiden fazla olan insan(lar).
hayatında ilçesinin bağlı olduğu ili görmemiş insanlarımızın varlığından haberimiz varken, çokta garipsenmemesi gereken bir olaydır. herkesin istanbulda dayısı, amcası veya parası olmadığı için gelmemiştir. para denkleştirip gelecektir acele etmemek, boşuna yaşamış diyecek kadar ön yargılı olmamak lazımdır.
hayatta köyünden çıkmamış insanın 7 alt versiyonudur.*
çok şey kaçırmış insandır. boğaz'ı, çamlıca'yı, beyoğlu'nu, ortaköy'ü, kadıköy'ü en azından bir kez yaşamak lazımdır.
örnekleri yazınca çok da bir şey kaybetmiş sayılmayacak adam:
ömrü hep new york'da, washington'da, paris'de,londra'da geçmiş adam gibi... dahasını isteyen...
hala istanbul' u ilk defa görmek gibi bir şansı veya bedbahtlığı var olan adamdır. bedbahtlığı diyorum çünkü belki de akşamüstü boğazda, bir kayıkta salaş bir balık ekmekle, rakı içer ve lodosu yer yüzüne sonra burada kalmaya karar verir.
ilk kez gordugunde 'seni yenicem istanbul' cumlesini haydarpasa merdivenlerinde soylemesi cok muhtemel olan kişi.
derhal görmesi gereken adamdır.
bir çok güzellikten eksik kalmıştır hayatında. mesela; hiç sabahın ilk ışıklarında yeşilköy sahiline kahvaltıya gitmemiştir, yıldız korusunda tek başına saatlerce yürüyüp kendine gelmemiştir en kötü anında, eminönünden balık ekmeğini alıp koştura koştura boğaz turu yapmamıştır, sevgilisine sarılmış bi şekilde oturmamıştır kız kulesine karşı, sabahlamamıştır ortaköyde hoş sohbet arkadaşlarıyla köprünün ayağında, gece kapanan kumpircilere yalvarıp sade patates kemirmemiştir, kumpirin tadını tam olarak bilmiyodur daha, beyoğlunda her köşe başı gitar çalan keman çalan insanları dinlememiştir, ramazanda sultanahmetin tadına bakamamıştır... ve daha bir çok şey anlatılmaz yaşanır istanbul ve yaşamamıştır hayatında istanbulu görmemiş adam.
benim.

tee tekirdağlara kadar gittim, yine de boğaz köprüsünden geçmek dışında istanbul'u gezmedim.

yaş 24, hala gençken görmek lazım. özellikle tarihi yerlerini merak etmekteyim.

(bkz: yeni başlayanlar için istanbul)
görse bile bir şey değişmeyeceği için bir şey kaybetmeyen adamdır.
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar