bugün

tanıma ne gerek var başlığın içinde zaten. ama vardır mutlaka. ilk fırsatta gidip görmelidir. neler kaçırdığı/kaçırmadığı nı anlamalıdır.sırf eminönünde balık ekmek yemek için gidilir istanbula..
peşin edit:anket forum amaçlı başlık değildir, yine de ayar meraklıları özele yazsınlar
eyüpte sabah namazı kılmamış, eminönünde kuşlara yem atmamış, pierloti den haliçe bakmamış, beşiktaş sahilinde bira içmemiş, galata kulesinden süleymaniye ye bakmamış, kız kulesinde 360 yapmamış, taksimde sabahlamamış, ortaköyde kumpir yememiş adamdır aynı zamanda*
anlattiginizda istanbulu, "e ne var abi new york'ta da var bunlar" gibi bir tepkiyle insani cileden cikartabilir. new york ile istanbul'u ayni cumlede anmanin mekruh oldugunu bilemez yani, mesela.
hayir isfahan felan belki bi derece... ama onun icin de ne demisler; cumle acem mulku fedadir demisler. sinir bozucudur iste bu yuzden istanbulu hayatinda gormemis adam.
tabi gelip gordukten sonra, "ya hakliymissin sen" diye mirildanir, o baska.
(bkz: aglamak istiyorum)
(bkz: kulağım çınladı sanki)
boşuna yaşamış olan adamdır * *
dünyada şu anda sayıları yaklaşık 5.5 milyar kişiden fazla olan insan(lar).
hayatında ilçesinin bağlı olduğu ili görmemiş insanlarımızın varlığından haberimiz varken, çokta garipsenmemesi gereken bir olaydır. herkesin istanbulda dayısı, amcası veya parası olmadığı için gelmemiştir. para denkleştirip gelecektir acele etmemek, boşuna yaşamış diyecek kadar ön yargılı olmamak lazımdır.
hayatta köyünden çıkmamış insanın 7 alt versiyonudur.*
çok şey kaçırmış insandır. boğaz'ı, çamlıca'yı, beyoğlu'nu, ortaköy'ü, kadıköy'ü en azından bir kez yaşamak lazımdır.
Olup bitenleri kaçırma

İlk öğrenen uludağ sözlük kullanıcıları olacak.