bugün

güzel kafayla yapilan haberciliğin yaraticilikta ampulleri zorlayacagi gerçeğinin bir örneğidir.
18 yıldır istanbul trafiğinin içinde biri olarak demek ki 18 yıldır gezi eylemleri var.
Rotahaber'den Ahmet Memiş adlı yazarın gerçek düşüncesi bu.
Ama demezler mi adama "yahu kardeşim istanbul'un trafiği 31 Mayıs'tan önce hiç mi tıkanmadı" diye?
o zamanlar kime suç atılıyordu acaba... Yandaşların paranoyasının iyice suyu kaçtı. Hiç mi bu seneye kadar haber okumazsınız anlamadım ki. O bir şey, adamcağız bunu dile getirmiş ama bu şekilde düşünen ve dile getirmeyen binlercesi var.
Hayır sanki memlekette herşey dört dörtlük, güllük gülistanlıkmış gibi insanların isyan etmesi için trafiğin kilitlenmesine ihtiyaç var? Sanki bu insanlar başka bir ülkede yaşıyor. Yahu açın bir gazete falan okuyun. Ülke hızlı hızlı dip yapıyor. Trafik yüzünden isyan çıkacaksa, AKP'ye leke sürülecekse vay o zaman halinize. Geri kalan olaylarda ne yapsın insanlar.
Yahu ben isyan edecek olsam "Protesto etmek anayasal hakkımız" diyen adamı bu lafları etti diye suçlayan savcıya isyan ederim.
Kaldı ki istanbul'da AKP diğer illerin yüzde oranlarına göre çok daha zayıf sayılır. Trafiği sorun olmayan ya da istanbul kadar sorun olmayan iller neden muhalif oluyorlar bir de bunu düşünün! iZmir gibi, Antalya gibi, Çanakkale gibi, Edirne gibi...

Gerçi bu kafadaki insanlar Telekinezi ile insan öldürüleceğine de inanan tiplerin içinde yaşıyorlar. Basılmamış kitapta suç unsuru bulup yazarını aylarca hapiste tutan da aynı zihniyet. Mehmet Ali Alabora'nın yer aldığı tiyatro oyununun gezi parkı olaylarının provası olduğunu savunan zihniyet de aynı. Çamur at izi kalsın zihniyeti bu ve bu zihniyetle 12 yıldır birlikte yaşıyoruz.
+neden sıçıyorsunuz?

-gezi eylemcilerinin suçu abi.

bu hadde gelmiştir olay. mal gördüm de bu kadar saçma haberi yapan malı ilk defa görüyorum.