bugün

2008 senesindeki mühendislik ve mimarlık fakültesinin eğitim bedelinin 17.500tl olduğu, şu an ise 22 000tl* olan, e-5 karayolu üzerinde, alış-veriş merkezinden bozma vakıf üniversitesi.

hukuk ve mühendislik* bölümlerinin başarılı olduğu gerçeğini kabullenmek gerekir. mühendislik öğretim üyeleri, genelde yurt dışında uzun süreler bulunmuş kişilerdir.

ayrıca 2009 senesi yaz okulunda, kredi sınırını kaldırmış ve bir hukuk öğrencisinin 78 krediyi birden vermesini sağlamış, bu durumu sonradan uyanmış olan yönetime sahip üniversitedir. çocuk 78 krediyi bir şekilde vermiş vermesine de, 385tl kredi başına ödenmesi gereken ücretken, bu yaz okulu parasını nasıl verdiği daha çok düşündürmüştür.
okulum. incirli/bilgisayar programcılığı'nda okuyan biri olarak söylemeliyim ki, kampüs her ne kadar kolejden çevirme olsa da gayet iyidir, hoştur. ataköydeki kampüs gibi içinde yürüyen merdiveni, kuaförü, starbucks'ı olmasa da bahçesinde 3 adet langırt, hokey ve bilardo, içeride ise 2 adet playstation3/pes2012 barındırır. bulunduğu yer dolayısıyla merkezi mekanlara oldukça yakındır. okul içinde olmasa da dışarı da gidecek bi dünya mekan bulabilirsiniz.

eğitim konusuna gelince, yeterlinin üzerinde. diğer vakıf üniversitelerine nazaran verilen eğitimden memnun olduğumu söylemek isterim. lisenin devamı niteliğinde görünse de nitelikli iş gücü kazandırır derecede. verdiğiniz paraya veya kazandığınız bursa değiyor diyebilirim açıkça.

myo olarak erasmus programına daha öğrenci göndermemiştir. ingiltere de iletişime geçtiğim okullardan birinden onay alır almaz programa katılmayı planlıyorum.

okul, geçen hafta ve bu hafta her gün finaller ile öğrencilerini yormaya devam ederken haftaya çarşamba gübü son finallerin yapılacağını da söylemek isterim sevgili sözlük halkı.

eğer ileri ki zamanlarda bu entryi okuyupta tercih listesinde değerlendirecek arkadaşlar olursa şayet, "yazın" derim. ben bölümüm gereği aldığım eğitimden memnunum. diğer bölümler hususunda diğer entrylere başvurunuz diyebilirim.
2 sene burslu okuyup bıraktığım okul. Okul değil avm aslında. benim için en iyi yanı bana verdiği burs idi. başka türlü hiçbir amaç taşınamayacak malikane. kesinlikle tavsiye etmiyorum.
bina üniversitesi.
mezun olmamıza 2 ay kala bizleri CATS diye bir saçmalıkla muhatap eden okul, okulum.
bugün ösym'nin sitesinde ismi kayıt başvuru merkezlerinde olan kültür üniversitesine ales sınavına kayıt için gittim. kapıda görevli bizi içeri almadı ve randevulu çalışıyoruz dedi. bugün ales sınav başvurusunun son günü olduğumuz için randevu alma şansı yoktu.
kapıdaki görevli bize metrobüse binin ve avcılara gidin diye yönlendirdi.
neyseki sabahtan gitmiştim ve kadir has üniversitesine gitme zamanım vardı. eğer daha geç gitseydim osym'nin listesine güvendiğim için alese kayıt yaptıramayacaktım.
kültür üniversitesi hakkında gerekli yerlere şikayet başvurusunda bulunacağım.
pop rock grubu oldukça başarılı olan üniversite.
grubun bateristi sevgili dostuma burdan selamlarımı iletiyorum sevgili sözlük halkı.*
30 Nisan-10 Mayıs arasında Uluslararası Prof. Cüneyt Gökçer 3. Tiyatro Festivali'ni gerçekleştirecektir. Yurtiçi ve Yurtdışından katılan üniversite tiyatro grupları oyunlarını sergileyecek, çeşitli paneller, bahçe etkinlikleri, çalışma grupları olacak.

10. bahar şenliğinde 9 mayısta sıla ve gece'ye, 10 mayısta kenan doğulu'ya, 11 mayısta murat dalkılıç'a sahne verecek üniversite.
(bkz: kültür üniversitesi nde tiyatro festivali rezaleti)
perşembe günü son finalimize ev sahipliği yapacak okulum. özleyeceğiz tabi yaz okuluna kalmazsak.
ikü klasiğine devam eden vasat üstü okulum. Gene not açıklanma günü ve gene ortada notlar, bir açıklama v.s yok ama alıştık zaten, beklemiyorduk gününde açıklanmasını.

edüt: ikü bizi g.t etmiştir ve gününde açıklamıştır notları.
4 yılda güzel anılarla mezun olduğumuz okulumuz. yeni nesile bol şanslar.
Hukuk fakültesinde tüm özel üniversiteler arasında en iyi kadronun olduğunu iddia eden üniversitedir.
öğrencilerinden birinin kıvanç tatlıtuğ olduğu söylenen üniversite.
üniversite kültürdür. ancak kültür üniversite değildir.
alışveriş merkezinden bozma mekan.
iki sene önce bulunduğum mekân. mine diye bir kız vardı; kedi gibi tipi, davranışları 'tikky falan'. ama çok güzeldi. ah öyle böyle değil. neyse... kendinizi üniversiteli hissetmenin zor olduğu bir okul desem, pek yalan olmaz. inkılap dersine giren zât biraz çılgındı. necati? ismail? unuttum. ruh bedende mi? derdi. kusura bakmayın hocam, çoktan ayrıldı...
meymenetsiz hocalara gülümseyerek merhaba diyeceğimiz bir 2012-2013 sezonuna başlıyoruz. artık bitse de gitsek, kabak tadı verdi.
Tercıh doneminde bilgısayar muhendıslığı olarak istanbul unıversıtesının hemen altına burayı yazdım neyseki istanbul univ. Tuttu hergun onunden geciyorum dersane gıbı bınaları var one tosunum allasen.
kongre çantaları pek bir şık olan üniversite. *
şimdi, hakkında bölüm adı vermeden konuşayım ayıp olmasın dediğim üniversite.Şöyle oluyor:
x bölümünden kaç tane mezun tanıdıysam hepsi de bu üniversitenin eğitimi şöyle de böyle de diye övünüyor da övünüyor. işte hocalar şu kadar yurt dışında kalmış, yok şunları bunları yapmış.. sanırım verilen eğitimi algılama da sorun yaşayan kişilikler var. yahu 4 yıl lisans eğitimi alır da hiç mi bir şey bilmez insan. bir de yaz okuluna falan kalmış bunlar. aynı dersleri tekrardan almışlar o kadar yani. hocanın Allah'ı gelsin o dersten bir şeyler kapamamışsan ya sendedir sorun, ya da bilgisini sana aktaramayan hocada. bir elin beş parmağı bir değildir, üzerine alınmak isteyenler alınabilir sıkıntı yok. yaz okuluna para kazanmak için öğrencileri hiç acımadan bırakma durumlarına falan hiç girmiyorum.
21 aralıkta tatil olmayan üniversite. Bir kerede ol, diğer üniversitelere kulak ver m.k
Şehrin içinde olmasından dolayı her zaman imrendiğimdir.
kıvanç tatlıtuğun da öğrenci olduğu okuldur.

görsel

görsel

görsel

(bkz: haydi kızlar okula)*
bilgisi olanların ulaşmasını rica ettiğim üniversite.