bugün

ma right mind adında süper şarkıları olan türk blues grubu.
[http://www.ttnetmuzik.com...ul_Blues_Kumpanyasi/24849] linkinden ücretsiz olarak dinlenebilir. Türk müziğiyle, blues'u harmanlayarak farklı bir tat çıkarmıştır efenim.
çiğdem pilavı adında çok güzel bir parçaları vardır.
türk ruhu ve blues'u çok iyi birleştirmiş bir grup, mızıka çalan kişinin bir şarkısında mızıkayla bir uzun hava yapması çok büyüleyicidir.
hüseyni twist isimli şarkıları çok güzel...
kökler adlı albümü çok keyiflidir. Şarkılar çok neşelidir özellikle god put the rainbow in the sky ve Early morning stomp kötü bir gün geçirirken, günü güzelleştirmeye yetecek kadar güzel ve neşelidir.
türkiyenin gelmis gecmis en önemli blues projesidir.

1990 yılında araştırmacı kimliği ile profesyonel müzik yaşamına başlayan, 1994 - 1995 döneminde Radyoaktifte (izmir) ve Açık Radyoda blues ve rock tarihi üzerine belgesel programlar hazırlayan ve müzik direktörü olarak görev yapan Keskiner, Ekim 1993te Sarp Keskiner ve Salih Nazım Peker ile istanbul Blues Kumpanyası;nı kurdu. Blues ile kardeş disiplinlerdeki formları bir arada çalmayı deneyleyen grup çalışmalarına ara verdiği 2000 yılına dek geleneksel blues, gospel ve cajun formlarını akustik elektronika, kollektif doğaçlama, Anadolu, Batı Afrika ve Orta Asya halk müzikleri ile beraberce icra ederek pek çok müzisyene okul görevi gördü. 1996 -1998 döneminde başta Türkiyenin ilk string bandi olarak kabul edilen Tuzlu Nehir olmak üzere Mama & Friends, Mardi Gras ve Kır Üçlüsü gibi gruplarda kurucu eleman olarak yer alan Keskiner, 1997de Vefa Karatay ve Feramerz Ayadi ile Moe Joeyu yeniden bir araya getirdikten sonra bu grup ile pek çok turne, festival ve konser gerçekleştirdi.

Nisan 1997de yayımlanan ve Türkiyenin ilk blues albümü olarak bilinen istanbul Blues Kumpanyası imzalı Kökler (ada Müzik) ile prodüktörlük ve müzik direktörlüğü kariyerine start veren Keskiner, bu alan kapsamında Chris Chavez’in ikinci albümü Sweet Mother Natures Child (1999, Santa Fé, USA), istanbul Blues Kumpanyasının Sair Zamanlar(1999, Doublemoon), Moe Joenun Chicago istanbul Mainline (2000, Ada Müzik), Saskanın Sokkur Saska (2004, Elec-Trip Records) albümlerinde kompozitör - söz yazarı - aranjör ve prodüktör olarak görev aldı.

bu bilgilere ek olarak 1. ve 7. efes pilsen blues festivallerinde sahne aldiklarini da belirtmek isterim. Türkiye´de ben sarp keskiner kadar blues harp yorumlayan bir kisi duymadim. Sair zaman adli albümde blues harp la taksim dahi atmaktadir kendisi.

Kökler albümü benim elime 2000 yilinda gecti. O zaman CD baskisi yoktu sadece kasetolarak az sayida vardi piyasada. O albümü dinledikten sonra benim tüm müzikal bakisim degismistir. Bugün blues adina ne ögrendiysem hepsini 2000 yilinda kökler albümündeki sarp keskiner performansindan etkilendikten sonra ögrenmisimdir.

sarp keskineri saygiyla selamliyorum. benim gibi yüzlercesine örnek olmustur. Efes pilsen blues festivalinde w.c. clark´a kabalik yaptigini hic düsünmüyorum bu arada. O ordaki cok bilmislerin bok yemesidir. sarp keskiner John the revelator´i söylerken ordaydim, dünyanin neresinde söylese yine orda olurum.
(bkz: moe joe)
(bkz: saska)
sair zamanlar isimli albümü olan grup.
sarp keskiner ve nazım peker'in oluşturduğu, kökler adlı bir albümleri bulunan blues grubu.