bugün

evet acı ama ne yazık ki gerçek olay, daha ne yorum yazılabilir ki;
(bkz: nato)
http://haber.sol.org.tr/m..._konya_da_egitiliyor.html
(bkz: dostum link ölmüş)

Malesef incirlik üssü ayıbından daha ayıp bir olay. * *
sözlüğün pek de umrunda olmadığı olay.
amerikan üslerinin işali altındaki ülkede beklenebilecek bir olay daha.
türkiye'nin bölgedeki en önemli müttefiki olan israil devleti'nin askeri unsurlarının türk silahlı kuvvetleri ile geliştirdiği işbirliği'nin önemli sacayaklarından biri olan durumdur. gayet normaldir.
konya'da sadece israil jetleri değil türk savaş uçakları da eğitim uçuşu yapmakta ve bir eşgüdüm eğitimi tamamlanmaya çalışılmaktadır.
burada "bakın işte israilli pilotlar konya'da eğitim görüyor sonra da filistin'i vuruyor, dolayısı ile türkiye de bu katliama ortak oluyor" demeye çalışan sığ beyinliler için;
(bkz: israil i sevme nedenleri)
Filistin'de devam etmekte olan israil katliamını protesto eden emperyalizm sevdalısı iktidarların taziyelerini yalanlayan gerçek. Bir yönüyle Türkiye'nin de artık emperyalist devletlere uşaklık yapan ikinci sınıf bir emperyalist ülke olduğunun kanıtıdır. (bkz: Hiyerarşik Emperyalizm)*
mevlanadan pek bir şey kapmadıkları olay.
israil'e, kütahyadan çıkarttığın kurşunu işleyip satacaksın, pilotlarını eğiteceksin, sonra bu ülkenin boşbakan'ı çıkıp, dünya barışına indirilmiş en ağır darbedir diyecek.
kaba et ile gülünesi hadise
konya'daki hümanistlerin israil uçaklarına taş atarak kaçırmaya çalışması beklenilen durum. başka bi b.k yiyecekleri yok zira klavyeye tıklamaktan başka. onlar gibi yalamalık yapmayan herkes faşist, herkes katil zira...
ilk olmayan olaydır.yıllardır israil ve amerikan askerlerinin yaptığı durumdur malesef.
milletçe her olayla bi bağlantı kurma çabalarımız yok mu, bu da onlardan biridir işte.

n'olmuş konya'da eğitiliyorsa? sadece israil pilotları değil arkadaşım, 94 ülkenin askeri personeli türkiye'de eğitim görmektedir. bush a firlatilan ayakkabinin turkiye de uretilmesi kadar gereksiz bir ayrıntı, buram buram ırkçılık kokan saçma bir konu.
Bir ara kesintiye uğrayan eğitim görmedir.

2016 yılında tekrar eğitim görmeye başlanılacak falan diyorlardı.

Ne oldu ki son durum acaba.