bugün

BiRi bu vatanı kurtarmış büyük kumandanlardan biri ve bizi ikinci dünya savaşına sokmayıp ülkemizi korumuş,atatürkün en yakın arkadaşı,dostu ismet paşa,diğeri türkiyenin piyon olmayan son başbakanı bülent ecevit gibi iki büyü ismin kürt asıllı olduğu gerçeğidir.
öncelikle, kimseyi ilgilendirmeyen mevzudur efendim.
(bkz: kürt ismet)
ismet inönü ermenidir, izmir'e dedesi göç etmiş kendisi izmir'de doğmuştur.

ölürken ermeni harflerini sayarken ölmüştür.
ulan isterse navi ırkından olsunlar, bu ülkenin 1 kuruşuna kast etmeyip 1 lokma haram yemeden devlet terbiyesine laf getirmeden bu ülkeye hizmet etmiş devlet adamlarıdır ikisi de...

zeten kürt mürt bölücü olmadıktan sonra, herkes türktür bu ülkede.
kemal kılıçdaroğlunu unutmayalım o da kürttür . oy verirken iki kere düşünmek değil en az 1 saat vicdani hesaplaşma yapmak gerekir .

tanıdığım çok iyi kürtlerde var sadece o bunlardan biri değil .
ismet inönü aslen bitlis'li olup soyu orta asya türklerine dayanmaktadır..ne ermeni ne de kürt'tür.(ismet paşayı sevdiğimden değil,fakat vicdan da fazla yalanı kaldıramıyor.) bülent ecevit'in de nazım hikmet gibi bir tarafının polonya'ya dayandığını,bir tarafının ise özbe öz türk olduğunu biliyorum.
ismet inönü malatyalı bir kürttür.

zaten ülkenin anasını sikenlerin başında gelir , atatürk boşuna öldürün dememiş.
akp döneminde öğrendiğimizdir. o zamanlar siyasiler icraat peşinde koşarlardı, ben kürt'üm sen türksün diyerek milleti bölmez, etnik kimlikleri kimseyi ilgilendirmezdi.
cumhuriyet tarihinde en çok icraatta bulunan parti akp dir bunu bir kabul edelim önce .

artıları eksilerinden kat kat fazla olan bir partidir . şırnak a hava alanı yapmayı 20 sene önce kimse düşünemezdi bile düşünene deli gözüyle bakarlardı ama bakın şimdiye şırnak bingöl yazın googla akp icraatları diye sonrada orda yazanlar doğrumu yalan mı diyede küçük bir araştırma yaparsın olur biter .

elin değmişken geçmiş iktidarların da icraatlarını bir araştır mesela dsp dyp anap mhp o zaman resmin büyüğünü çok net göreceksin .

akp ye yapılan haksız karalamaların ne kadarda gereksiz ve kaybetme psikoloji ile tezgahlandığını ve arkasındaki art niyetli merkezlerin olduğunuda göreceksin .

artık teknoloji var paşam tek tıkla herşey önüne serliyor yeterki kimlerin kaynaklarına tıkladığına dikkat et .

dünyayı yanarken izlemek isteyenlerinde kaynakları olduğunu unutma emi evladım .

yok akp şöyleymiş yok akp böyleymiş diyenlerin yalancı olduklarına şahitlik edeceksin . tayyip erdoğpandan it gibi korktuklarını göreceksin .
ilginçtir...
şaşırtmamıştır. sonuçta ikiside solcudur.
tüm kürtler iki büyük insan gibi olsa keşke diye düşündürür. evet.
büyük gerçektir.
Bülent ecevitin neresi kürttür yapmayın etmeyindir.
hiçbir şeyi değiştirmeyecek gerçekten.
bunlara ek olarak turgut özal.

türkiye'de asıl sorunun türklerde olmadığının, ayrımı türklerin yapmadığının en güzel kanıtlarından..

edit: bülent ecevit'in kürt olduğunu duymamış olmakla beraber kürt olduğunu sanmamaktayım.
türk milliyetçisi ziya gökalp'in kürt olması ile aynı mantıktır. ancak inönü ailesi aslen karabağ ermenisidir.