bugün

Aşık Daimi 1932 yılında istanbul'da doğdu, aslen Erzincan'ın Tercan ilçesindendir. Ali Babaoğullarından Baba Daimi, Birinci Dünya savaşı sıralarında istanbul'a göç etmiştir. Aşık Dami'nin iki dedesi de saz şairiydi o nedenle saz çalmayı ve söylemeyi kolayca öğrendi. Bir süre sonra da kendi deyişlerini okumuştur. istanbul'dan ayrılarak bir süre baba diyarında kalan aşık 1950 yılında evlendi iki kızı ile iki oğlu dünyaya geldi. 1962 yılında bir daha dönmemek üzere istanbul'a yerleşti.

TRT Genel Müdürlüğü'nce açılan sınavı kazandı. O tarihten sonra kaşeli sanatçı olarak görevini sürdürdü. Zaman zaman yurtiçi ve yurtdışında konserler verdi. 17 Nisan 1983 tarihinde aramızdan ayrıldı. En çok bilinen eserleri: Ne ağlarsın, seherde bir bağa girdim, bir seher vaktinde...

en bilinen eserlerinden birisi aşağıda yer almaktadır.

Ne Ağlarsın Benim Zülfü Siyahim

Ne Ağlarsın Benim Zülfü Siyahim,
Bu Da Gelir Bu Da Geçer Ağlama.
Göklere Erişti Figânım Ahım,

Bir Gülün Çevresi Dikendir Hardır,
Bülbül Har Elinde Ah ile Zardır.
Ne Olsa Da Kışın Sonu Bahardır,

Daimi'yem Her Can Ermez Bu Sırra,
Gerçek Aşık Olan Erer O Nûra.
Yusuf Sabır ile Vardı Mısır’a,

Not : alıntıdır.
(bkz: aşık daimi)
yunan şarkıcı Ithikon Akmeotaton ile muhteşem düyetleri olan ses sanatçısıdır. dinlemek için;
http://www.youtube.com/watch?v=wFS7OCPrXAE
istanbul üniversitesi kimya mühendisliği bölümünde teknik ingilizce derslerine girmektedir. hacettepe kimya mühendisliğinden mezundur. çok saygıdeğer, tatlı bir insandır. ingilizceyi kendi çabalarıyla öğrendiğini söyler.
hsyk yeni üyesi.
--spoiler--
Aydın, 1966 yılında Manisa'nın Turgutlu ilçesinde doğdu. ilk ve orta öğrenimimi Turgutlu'da bitirdi. 1984 yılında girdiğim Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nden1988 yılında mezun oldu. 1989 yılında Manisa hâkim adayı olarak başladığım mesleğimde; 1992 - 1994 yılları arasında Mardin-Midyat Hâkimi, 1994 - 1997 yılları arasında Artvin-Yusufeli Hâkimi, 1997 - 2000 yılları arasında Kütahya-Dumlupınar Hâkimi, 2000 - 2003 yılları arasında Bursa-Gemlik Hâkimi olarak görev yaptım. 2003 yılından bu yana, Edirne Hâkimi olarak çalışıyor. Edirne Adliyesi'nde, 2. Asliye Hukuk Hâkimliği'nin yanı sıra adlî yargı adalet komisyonu üyeliği görevini sürdürüyor. Evli ve iki çocuk babası.
--spoiler--