bugün

söyledigini yapmayan kişinin, dine zarar verme halidir. aynı zamanda, aynı dine mensup kişinin, dinle ilgili sözlerine inanılması, dinin çarpıtılmasına müsait hale gelmesi durumudur. aynı sözü bir hrıstiyan söylese, inanılması mümkün olmayan, dinle ilgili, sacmalıkların, aynı sözü bir müslüman kimlikli kişi söylediginde, fetvaymış gibi kabul görmesi, dinin çarpıtılması.

not: bu sebebten dolayıdır ki, türkiye de misyonerlerin ismi hep, ahmet, mehmettir. gecen gün bir misyoner bıçaklandı, kişi ev kilisesi papazı imiş, misyoner kişinin ismi ramazan.
9 eylül rektörü aslında hrıstiyan olmasına ve sürekli içerden dini eleştirmesine ragmen ismi emin. van rektörü, aslında hrıstiyan olmasına ragmen ismi, yücel. daha arttırlıcak örnekler çok, demekki başlıktaki önerme çok dogru, en büyük zararı dinin içinden verilebilecegi.
bir insanın imanı seçtiği dinde değil, insanlara karşı davranışlarıdır:
islam'ın hoşgörüsüne sığınarak, ölülerin bile arkasından küfür edenler islama en çok zarar verenlerdir.
islamiyetin yobaz düşüncelerle doldurulması sonucu islam dininin yanlış anlaşılması. aşırı muhafazakar ve geri kafalı insanlar yüzünden dinin öyle gösterilmesidir sebebi.
atatürk'e en büyük zararı atatürk'çülerin vermesi gibi bir şey...
Kesinlikle. Geçen bir kaç insanla bunu tartıştım.
Mesela, Hıristiyanlarda, kendi dinini kötüler mi, yalan söyler mi bu konuda?
Anlamadım bir türlü.
Müslümanlar, Müslümanlığı kötülüyor, adamlar müslümanlıktan soğutuyor yahu.
Geçen yine sözlükte okudum, Hem müslüman hem atatürkçü olunmaz diyordu.
Ee ne olalım?
Atatürkçülüğü oldukça benimseyen insanı kaybettik işte, gitti adam müslümanlıktan.
Sonra kafir diye dışla.
Adamı o hale getiren zaten sizin saçmalıklarınız.

Dipnot: Siz derken, müslümanlığı kötüleyen, olmayan şeyleri 'böyle' diyenlerden bahsetmekteyim.

Devam, lütfen siyaset ile dini karıştırmayın ki, sizde doğru dini, olan şeyleri savunun.
Siyasette, karşı tarafa laf atmak için, dini kullanan o kadar çok insan var ki sözlükte olsun sokakta olsun.

''islamiyete en büyük zararı müslümanların vermesi'' nin nedeni, en çok bundan doğmaktadır.
Saygılar.
malesef son dönemde yaşanan durum.
Muhaliflerle yatın haberi gibi haberlerden sonra doğruluğu su götürmez bir gerçek olan önermedir.
ibretlik tezattır . yazarın haklilık payı yüksektir .
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar