bugün

artık Herkesin kabullenmesi gereken itiraflardır.

https://www.facebook.com/...i/videos/925057900926066/
itiraf değil, aklı, vicdanı olan, dünya gerçeklerinin farkında olan bir islamcının samimi görüşü olarak değerlendirdiğim sözlerdir.

bakın, sayısı pek de fazla olmayan kafayı iyice yemişleri saymazsanız, bu ülkenin islamcısı, şeriatçısı bile başkadır; afganistan'da ve arap ülkelerinde gördüklerimize benzemez. böyle olduğu içindir ki malum ülkelerin hepsi birbirine benzerken, ülkemiz hepsinden oldukça farklıdır. eğer artısıyla eksisiyle atamızın dokunuşu olmasaydı böyle olmazdı.

bakın akp kadın kaymakam atıyor:

http://www.sozcu.com.tr/2...ortulu-kaymakami-1133223/

hangi ülkenin islamcısı kadın kaymakam atar? kafasında başörtüsü olup olmaması önemli bir detay değil. ilgili hadislere baksanız, çarşaf bile giyse atamamaları için bir sürü neden var.
mustafa kemal atatürk'ün diktiği çınar fideleri gün gelecek filizlenecektir.
atatürk olmasa idi biz çoktan afganistan gibi olurmuşuz!!!

sanırsın türkler islam'a atatürk zamanında girdi. 1000 yıl boyunca afganistan'a dönmemiş millet son yüz yılda dönecekmiş.

neymiş efendim aleviler bu ülkenin kalbiymiş!!!

madem kalbiydi? atatürk zamanında yapılan dersim katliamı ne menem bir şey?

neymiş efendim devrimleri eleştiriyormuş ama şimdi anlamış!!!

neyi anladı acaba? iskilipli atıf hocanın şapka kanunundan bir sene önce kitap yazması ve sonucunda kanuna muhalefetten asılmasını mı anladı?

velev ki bu devrim kanunla sabitlenmiş nasıl bir demokratik ülke benim ne kıyafet giyeceğime karışabilir?

miş mişler alır başını gider.

benim anladığım şu bu zatı muhterem tür kişi kimseden "ben yeni nesil yaşar nuriyim, yeni nesil zekeriya beyazım, eren erdemim"
Levent bey çok delikanlı adammış.

Dindarlar genel olarak böyle olsa bu ülkede üstünden gelinemeyecek sorun yoktur.

Verdiği örnek de çok özel ; Atatürk var buna rağmen biz cübbeli Ahmet'le falan uğraşıyoruz, demek olmasa....
Atatürk ülkemizin zeki lideridir. Ayrıca o gün şartlarında bugüne gelmemizdeki en büyük etkendir.
Dipnot: kemalist, sosyalist değilim.
Lakin vurun ama öldürmeyin.
yobazlığın çare olmadığını gören bir islamcının akıl dolu sözleridir.

dediklerinin alternatifi nedir? hayır, diyelim ki, meselelere dediği gibi bakılmasın da yobazların istediği gibi bakılsın... sonuç? sonuç şöyle olur:

http://www.mynet.com/habe...ign=mynet-content-network

ne yani? bin yıldır bitirilemeyen bu ülkenin alevisini bitirebilecek misiniz, kemalistinin hakkından gelebilecek misiniz, liberalinin, solcusunun, ülkücüsünün köküne kibrit suyu mu ekeceksiniz? nasıl, hangi güçle ve ne pahasına başarabileceğinizi sanıyorsunuz bunu? diyelim ki başardınız, ne olacak? ülkemiz dünya cennetine mi dönecek? ya birbirinizle geçinebilecek misiniz a yobazlar?
Feysbukum olmadığı için sadece iki satırını okuyabildiğim yazı. Kopi pest yapacaklar varsa çok memnun kalırım.
herkes haddini bilir de asıl had bilmeyenlere ne demeli.

müslümanlar kimsenin köküne kibrit suyu dökmeye çalışmaz. şayet böyle bir şey olsa idi osmanlının hükmettiği topraklarda tek bir gayri müslüm ve dahi sapkın mezhep kalmazdı.

müslüman güçlü iken de merhametlidir, zayıfkende.

müslümanlar kimsenin kıyafetine karışmaz zira islam devletlerinin tebeasında yaşayan gayri müslümler edebe mugail olmayan kıyafetlerine karışılmamıştır.

batının kurduğu daeşi müslüman yapmak ancak müslüman düşmanlarının işidir.

şimdi ben bir müslüman olarak gayri müslüm bir terör örgütü kurup bunu da gayri müslüm dininin uygulamalrı olarak göstersem kalkıp müslümanlar adam öldürüyor mu diyecek yoksa göstermelik kullandığım gayri müslüm dinine mi söz söyleyecek?

beyinle düşünmediğiniz kesin de neyle düşündüğünüz muamma. (geçenlerde bağırsaklarda beyin hücrelerinden olduğunu okumuştum bu sözlükte acaba diyorum?)
yobazların zoruna giden itiraftır.

şu rezillerin hezeyanlarına bir bakın! ışid'i batı kurmuş da, müslüman değilmiş de!..

1- "ışid'i batının kurduğu" komplo teorisinin somut delili nedir? kuruluş görüşmelerinde mi bulundun? sakın derdiniz hastalıklı fikirlerinizin hoşunuza gitmeyen (belki de çaktırmadan hoşlandığınız?) sonuçlarından başkasını sorumlu tutmak olmasın?

2- tut ki ışid'i batı kurdurmuş olsun. lan ebleh, asan, kesen, biçen, doğrayan, patlatan şunca yamyam da batının bağrından mı çıktı? ajan mı bunlar? kahir ekseriyeti oranın halkı işte...

hele osmanlı'dan hiç dem vurma... geçti o devirler. size geçmişin bitmişini geri çevirerek felah bulacağınızı sandığınız için "gerici" deniyor. lan ahmak, sen ne anlarsın osmanlı düzeninden? osmanlı düzeninin esası, halk kesimlerinin yönetim mekanizmasından uzak durması, yönetimi merkezi oligarşinin elemanlarına bırakmasıydı. ortaçağda, yeniçağda geçer bir sistemdi ama işi bitti. siz, misal alevinin, lütfettiniz, canına dokunmadınız diye köyünde oturacağını, yönetime katılma hakkını istemeyeceğini mi sanıyorsunuz bu çağda? laiklik olmazsa, herkesin eşit haklara sahip olmasını, eşit muamele görmesini, yönetime katılmasını nasıl sağlayacaksınız?

sonra? yok bağırsakmış da yok bilmem neymiş de... herhalde beş para etmez bir tenya, bir parazit olduğun için iyi anlıyorsun sindirim sisteminden. sana 5 mg bisiktrol yazdım...