Madem ki saygidan bahsediliyor o halde saygi önemli peki neden herseye saygi duyarken islami iskalamak ? Duyacaksin islama saygi çünkü islam bunu hak ediyor.
Kesinlikle duyacaksın. Ama saygıyı genel bir çerçevede, hoşgörüden de öte yaşamın bir parçası olarak alacaksın. Bir ateisti, bir LGBTi'yi, bir Yezidiyi'de aynı saygı çerçevesinde selamlıyacaksın.
ateistlere söylenendir.

adam olun lan.
her inanca her fikre her seçime duyulması gereken saygı gibi evet islamada saygı duyacaksın. ama ilk önce sen saygı duyacaksın ki onlarda sana aynı şeyleri hissetsin.
Kafa kesmediğin sürece sorun yok, duyarım.
Problem esasında bu cümleyi duymalısın yerine duyacaksın şeklinde yazmamızı sağlayan mental sıkıntımızda saklı.
peki islam da bize saygı duyacak mı?
Yılmaz'ı meseneden sileceksin sözünü istemsizce akla getiren cümle.

Not: müslümanım.
sadece islama değil diğer dinlere ve diğer görüşlere de saygı duyacaksın canım kardeşim.
duymalısındır. Toplumun huzuru icin bunu yapman gerek.
Aksi taktirde gorgusuz sıfatına layık gorulup toplum nazarından uzaklastırılırsın.
Saygı duymayıp terbiyesizlik yapmanın hicbir mantıklı acıklaması yok ayrıca.
Saygı duyma da tepkisiz kal bari.
benim öldürülmemi emreden bir dine neden saygı duyayım.

müslümanların öldürülmesini emreden bir inanca sen saygı duyar miydin ?

saygı insana duyulur, ideolojilere değil.
duymazlarsa duymasınlar, islamın da çok taktığını düşünmüyorum onları.
doğru önermedir. saygı duymayanın kellesi vurulur.
saygı duy saygı duyalım. ben ateistsem saygı duy bende sana duyayım. yok öyle tek taraflı saygı babamın oğlu musun?

*** Kafir grubuna girenler ve kutsal saydığı tek kitabı bile okumaya tenezzül etmemiş kişiler okusun ***

Taa haricilerden beri islamda "kafir öldürmek vaciptir" diye bir saçmalık var. Kur'an'da yazmaz mezheplerin saçma uydurmaları işte.böyle bir saçmalık Kur'an'da geçseydi yıllar önce kafir olmuştum zaten şu son bir-iki ayı beklemezdim.
islam barbar dinidir ve barbarlar saygıyı bana göre hak etmez.
saygı mı?? sende gösterirsen neden olmasın...
saygısız müsloların bahanesidir.

savaş dininin nesine saygı duyalım lan?