bugün

kadınlar aklen ve dinen kusurludur,

"eğer erkek kadını (üçüncü defa) boşarsa, ondan sonra kadın bir başka erkekle evlenmedikçe onu alması kendisine helal olmaz. eğer bu kişi de onu boşarsa, (her iki taraf da) allah'ın sınırlarını muhafaza edeceklerine inandıkları takdirde, yeniden evlenmelerinde beis yoktur..." bakara ayet/230.

meali; bir kadın kocası tarafından üç defa boşanmışsa tekrar barışması için başka bir erkekle birlikte olmalı yoksa helal olmazmış, islam dini erkek dinidir. erkek istediği kadar alır boşar, 4 tane kadın bile alabilir sıkıntı yok.

kadınlar ezik lan yazık ehehe. erkek olmaktan gurur duymak.
birçok ayetten anlaşılabilecek olan tespit. diğer tüm semavi dinler gibi islam da erkek icadı olan dinlerdendir. kadın peygamberi olan bir din çıkarsa inanırım belki ilerde.
Açıkça madem geri alcan niye 3 kere boşuyon amk çocuğu demektir. Carpitmayalım.
islamda kadın köledir. gelsin eksiler. size eksi verme özgürlüğünü veren islam kuralları değil sözlük formatıdır. islam olsaydı kızlar beni eksileyemezdi. kadın köledir çünkü islamda.
"Şüphesiz ki biz onları ibret alın diye yarattık." (Bakara,13)

Başlık sahibine hithaben.
nisa 34' de de anlaşılmaktadır ki erkek kadınını dövebilir. ne lan yalan mı konuşuyorum allah allah madem o kadar biliyorsunuz açın okuyun okumakla kalmayıp anlayın öyle gelin yazın, ömer çelakıldan nihat hatipoğlundan tv dizilerinden öğrendiklerinizle cevap vermeyin bana bilgisiz cahiller sizi.

neyse çok tatava yaptım ama kuran-ı kerim den dinimizin tek gerçek kaynağından yazanlar bunlar... ben dinimize bağlıyım ve seviyorum allah'ım sen dinimize saldıran zalimlerden koru bizi ve dinimizi amin.
şimdi buraya öyle bi entry girerdim ki pc de değilim, ateistlık hevesinizi kırmayayım, onların anlamı farklı.
(#26177271) yaw he he..

yok mu lan aranızda takva sahibi yada sahibesi açıklayın yanlış biliyorsam da bilgilendirin...

islamın erkeği daha üstün görmesidir.
herkes anladığı kadar, napalım?

zorunlu tanım; zıttını ispatlamak için kendimi hiç yoramayacağım önermedir.
Kuranda erkeklerin kadindan üstün oldugu yazıyor evet.
islam dinini bilmeyen sözde çağdaş insanların en büyük yanılgısı. islamiyet gerçek islamiyeti öğrenin önce.sonra burda saçmalarsınız demek istiyorum bu görüşte olankara.
(bkz: islami usüllere göre karı dövmek)
Aynı hakkın neden kadında olmadığına takılan kişi düşüncesidir.

Biraz troller gibi anlattığı için tepki çekmiştir çekecektir de...

(bkz: yol yordam)
gerçek islam bu değilcilerin üşüştüğü doğru olan tespit. arap bilmez, siz bilirsiniz gerçek islamı. o değil de şeriatçılıktan ateizme dönmüş biri olarak net söyleyebilirim ki müslümanların müslüman olmasının tek sebebi kuran okumamaları.
Sizi doğuran analarınızın kadın olduğu göz önünde bulundurulunca bu konuyu açanın mantıksız bir iş yapmış olması demektir.
cins-i latif olarak kadın betimleyen bir dine atılan iftira olan düşüncedir. Din hata yapmaz, yanlış hep insandadır.
islam kadını aşağılamaz sadece alışılmış kavramların dışına çıkamadığımız için biz bunu böyle görüyoruz. aslına bakarsan, kapitalist sistem kadını yerden yere vuruyor da kimse görmüyor , çarşaf çarşaf çıplak kadınlarla reklamlar yaparken, her geçen gün tecavüze uğramış mağdur bırakılmış erkek arkadaşı tarafından hamile ve biçare terk edilmiş kadınları gündemine bile almıyor. islam kadını korur ve kollar , düzenin oyuncağı yapmaz ve bunu biraz akleden kolayca anlar.
Doğru önermedir. Halbuki türk töresinde kadın en değerlidir. Han ve hatun eştir, eşittir. Kadın sözcüğü ve hatun sözcüğü aynı kökten gelmektedir. Kadın türk töresinde çok şeyi ifade eder. Kadın-erkek eşitliği islamlaşmamış türkler için yapılması gereken bir şey değildir, zaten islamlaşmamış türkler bilir ki kadın erkek her daim eşittir ve öyle kalacaktır.
islam kadını aşağılayan bir din değildir. hatta dinler arasından bakılacak olursa; en özgür bırakan dindir.

hristiyan ve yahudilerde; peçe, bütün vücudu siyah örtüyle kapatma, eve kapatma, başka bir erkekle aynı yerde oturtmama, erkeklerin yanında konuşmama ve çalışmama bunlar vardır. hangi "salak" bunlar müslümanlıkta var diyorsa kendi dininden haberi yoktur.

kadın eğer erkeğin makul isteklerini yerine getirmiyor ve ona helal getirmeyecek bir davranış içine giriyorsa; başka erkeklerle yakın şekilde dolaşmak vs. sadece belli bir ölçüde tokat atma hakkına sahiptir. fazlası değil çocuğunu uyarı için tokatlamak misali.

evlenmek başlığında; erkeğin evlenmesi için kadını rahat yaşatabilmesi gerekir. ondan sonra daha fazla kadın alabilir. ayrı bir ev ve istekleri karşılayabilecek potansiyel; cinsel, rahat yaşam, diğer karıları ile kıskançlık olmayacak bir şekil de yaşatma şartı.

bu açıklamalar yetmedi ise ben bi' şey diyemem kuralları ben koyamadım.

o kadar troll var; mini eteğe takılan, atatürk'e dil uzatan, kemalizm, ateizm başlıkları açan ama dini savunmak inançsıza düştü. adam gibi bilgilenin la!

edit: eğer laiklik olmazsa işte başka dinlerin adetleri seninmiş gibi kazığa oturturlar dindar kardeş selametle.

oku! allah'ın adıyla anlayacağın dilde oku ki! ne yanlış ne doğru hocalardan değil, kitabından öğren.
islam dini kadını aşağılayan bir din değildir hatta kadını bir çok konuda erkekten üstün gören bir dindir. En kutsal olan hamilelik kadına sunulmuşken kim demiş kadın eşit değildir.
Ramazan Şaban Recep aylarının isimleri bu konuda ister istemez doğru mu acaba sorusunu sordurtur. Niye Ayşe, Nalan, Gülseren değil de Ramazan Recep Şaban?

edit: hakaret etmeden bi şey açıklamasını beceremeyen satanist bozuntuları varmış aramızda.
islam adi altinda hastalikli beyinlerden cikan kurgularda dogrudur. ama islami anlamak lazim once. kuran-i kerimin degistirilmedigine inanan zavallilar var mesela. bunlari gordugunuz yerde kacin.
önce yılın dönemlerine isimler verilmiş. sonra bu isimler insanlara da verilmiş ve çoğunluk gereği erkek ismine dönüşmüşler.

sonra bir andaval neden yılın bu dönemlerine erkek ismi verilmiş diye sormuş.

islam birşeyi aşağılayacak olsa önce bu mallardan başlardı.
Daha başlıktaki aşağılama kelimesi dururken hakaret etmeden bi şey açıklayamayan beyinsiz psikopat bozuntuları yüzünden anlaşılan islam herkesi aşağılayan bir din.

Sen kendin güya dinini temize çıkarırken insanları aşağılıyorsun öküz oğlu öküz.

O zaman sorarlar: niye erkeklere verilmiş? Belli dönemlere isim verilirken sen oradaydın ya bunu da bilirsin muhtemelen.
aslında doğrusu şudur ki; islam kadını aşağılamaz. aşağılayan, müslüman erkeklerdir. kadın daha güçsüzdür. destekçisi de yoktur. dolayısıyla bu ortamda ezilmeye itiraz edemez. bir yerden sonra da alışılagelmiş ve kabullenilmiş bir duruma dönüşür. şimdi ben alim, hafız falan değilim. okuduklarıma göre yorumluyorum. aşağıdaki linkte bir kadının hz. ömer'e itirazı sonucu kararları değiştirebildiğini görüyoruz. ama bunun devamı gelememiş maalesef. özetle, sebebi islamiyet veya kur'an değil, bu dine mensup erkeklerin mevzuyu istedikleri gibi yorumlayarak davranış sergilemesi ve bunların da kanun hükmünde olmasıdır.

http://hikmet.net/icerik/...mesini-yasaklamasi-ve-bir