bugün

her mezhebin kendine göre dini kural koyması,
uydurma hadisler ve şiddet eğilimi,
falan alim filan imam diye rivayetleri dinin kaynağı sanmak,
hurafeler,
tasavvuf içine yerleşmiş bu dünya mühim değil sabah akşam ibadet edin telkini ve bunun sonucunda bilime, gelişmeye uzak durmak,
halen yok müslümanlar kusurlu yeaa diye savunulan kötülüklerdir. halbuki olay basit, tohum neyse çiçeği odur.
dikkat bu video aşırı şiddet içerir. + 18

https://www.youtube.com/watch?v=YXQitpUw82Y
Kötü insanları henüz dünyadayken cezalandırmıyor oluşu. Bir çocuğun canının yandığını duyduğumda ilk önce elimi açar ‘ ona zarar Verenin ölmesini bekleme bu dünya da cezasını ver’ diyerek allah a yakarırım.
(bkz: islam) islamın kayda değer iyi yönü yoktur ufak tefek ayrıntılar dışında. islam kelimesi bile iğrençtir, teslim olmak, teslim etmek anlamına gelir. iyi teslim olalım da (bkz: sikmeseler bari)
Deveye sormuşlar neden boynun eğri diye, nerem düzgün ki demiş...
iyi yönlerini bulursanız beni uyandırın.
iyi yön buldum diye götünüzden element uydurmayın.
Toplumu cahil bırakması.

Dolayısıyla diğer şeyler çöp oldu.
Kötü olan insandır islam kusursuzdur. islami bu hale düşüren ne yazık ki insanlardır.
küçük bir apartman dairesindesin..
bulunduğun ülke, gezegen üzerinde nokta kadar bir yer. google earth'te kendi evini bulup, "ben cidden varım" diye sevinmen 5 dakikanı alıyor.
güneş sisteminde sana en yakın gezegene gitmen bilmem kaç sene, güneş sisteminin sonunu görmen ise 100 yıldan uzun sürüyor.
güneş sistemi gibi yüz milyar (100 000 000 000) tanesi samanyolu galaksisini oluşturuyor.. şu, kainat fotoğrafı diye görülen şey var ya, o tek bir galaksi..
bildiğim kadarıyla dört yüz milyar galaksi, kainatı oluşturuyor..
bu kainat denilen şey, sürekli genişleyen bir yapıya sahip. bütün bu saydığım gazlar, tozlar, gezegenler, toplam hacmin %10'unu ancak doldurabiliyor.
işin kötüsü, sicim teorisi gerçekse biz, başka bir kainata ait bilgi kırıntılarıyız... aslında hiç var olmadık, sevmedik....
Hadi diyelim bu kısmı es geçtik. bütün bu devran dönerken, islam sana diyor ki, sen bu kainatta yaratılmış en değerli varlıksın, allah'la iletişim kurmak ve ona yakarmak için aracıya dahi ihtiyacın yok.. dua edersen günahların silinecek, yaptığın her iyi şeyi tek tek değerlendireceğim.. iyi, güzel.. tamamen de inanıyorum.. ama bunları bilince kendini birşey zannediyorsun, gerçekten önemli olduğuna falan inanıyorsun... sonra birşeyi çok istiyorsun veya olmadığında uğrayacağın müthiş zararı görüyorsun, aşağılanmaya uğruyorsun, en sevdiklerini bile koruyamıyorsun.. için eriyor, dua ediyorsun, engelleyemiyorsun.. işte o noktada nereden geldin, niçin yaratıldın ve bu dünyadaki işlevin ne... bunları anlayamıyorsun.. dini terk edemiyorsun çünkü, etrafında baktığın herşeyde allah'ı görebiliyorsun.. ama küskünlerden oluyorsun sen de..
Elinizde uymaniz gereken kurallar, yapmaniz gereken seyler, almaniz gereken derslerin oldugu bir sey olacak. ( Islam ).

Bu rehberi takip etmeniz halinde ortaya kotu sonuclar cikarsa sorumlusu o degil, siz olacaksiniz. ( Islam degil , musluman hatali )

Iste bu, islamin kotu yonudur.

Asla ve asla, problem islamda degildir.

Iyi olan sey hep Allah'tan gelir.

Ama kotu olan sey seytandan bilinir. Cunku ondan kotusu gelmez.

Gozunde perde olan sizsiniz bence.
Kötü bakan kötü görür,aklını işletmeyen sanırki karmakarışık,kalbini kapatan sanırki lüzumsuz birşey.yaratıcından sahibinden sana bir söZ kitap gelmiş değerini bil.
iSLAMIN KÖTÜ YÖNÜ YOKTUR

HER CÜBBE Li KENDi HACI iMAM HOCA DiYE TANITANA iNANIRSANIZ OLACAK BUDUR DiNiMiZ BU KONUYADA AÇIKLIK GETiRMiŞTiR SiZ BiLiP BiLMEDEN HER CÜPPELiYE MÜSLÜMAN DERSENiZ OLACAK BUDUR ONLARIN iSMi HEM DiNCi DEiLDiR iSLAMDA AŞIRI DiNCi DiYE BiRŞEY YOKTUR ..,Maide Suresi, 77. ayet: De ki: "Ey Kitap Ehli, haksız yere dininiz konusunda aşırı gitmeyin ve daha önce sapmış, birçoğunu saptırmış ve dümdüz yoldan kaymış bir topluluğun heva (istek ve tutku)larına uymayın."
BUGÜN iNSANLAR HEP iSLAMLA SÖMÜRÜLÜYORLAR NiYE MiLLETiN iMANI KALMASIN DiYE BUGÜN YALINCI CÜPPELiLER ÇIKIYOR ONLAR YÜZÜNDEN SALiH iMANLI OLAN KiŞiLEREDE DAMGA VURULUYOR OYSAKi ONLAR YALANCILAR KANDIRIKÇILAR MÜNAFIKLAR HAlbuki islamda mslüman müslümanı öldüremez müslüman devlet yöneticisine biat eder müslüman kafirle iş tutmaz müslüman ve bugün bunları yapan insanlar cüppeyle geziniyorlar niye islam dini hem içten hemde dıştan yıkılsın diye gerçekevliyalarda bunu anlamış ve [evliya bir zatın kötü bir huy yaptığını görürseniz o apaçık büyücüdür deniliyor] size tavsiyem dinde aşırıya gitmemenizdir çünkü hüç bir amel cennete götürmez Hazret-i Âişe (ra) anlatmıştır: Yanımda sohbet ettiğim bir kadın vardı. Resûlullah (asm) odama girince;
“Bu kimdir?” buyurdu. Ben:
“Falan kadındır.” dedim ve kadının namazlarından bahsetmeye başladım. Nihâyet Resûl-i Ekrem (asm):
“Yeter!” dedi. “Güç yetirebildiğiniz kadar yapın. Allah’a and olsun ki, Cenâb-ı Hak sevap vermekten usanmaz; nihâyet siz usanırsınız.”11

* Ebu Muhammed Abdullah b. Amr b. El-As (ra) anlatır: “Benim yaşadığım sürece gündüzleri oruç tutacağım ve geceleri ibâdete kalkacağım” dediğimden Resûlullah (asm) haberdâr olmuştu. Bana:
“Bu sözü söyleyen sen misin?” buyurdu. Ben:
“Evet yâ Resûlallah, doğrudur.” dedim. Resûlullah (asm):
“Böyle yapma. Bazan oruç tut. Gecenin bir kısmında uyu. Gecenin bir kısmında namaza kalkman yeter. Şüphesiz cesedinin senin üzerinde bir hakkı vardır. iki gözünün senin üzerinde bir hakkı vardır. Eşinin senin üzerinde bir hakkı vardır. Misâfirlerinin senin üzerinde bir hakkı vardır. Her ayda üç gün oruç tutman sana yeter. Zira sana her iyiliğin on misli sevabı vardır. Bu üç günlük oruç yıl orucu gibi olur” buyurdu. Ben:
“Ey Allah’ın Resûlü, benim daha fazlasına gücüm yeter!” dedim. Resûl-i Ekrem (asm):
“O zaman Allah’ın Peygamberi Hz. Dâvûd (as) orucunu tut. Üzerine fazlalaştırma” buyurdu. Ben:
“Dâvud orucu nedir?” dedim. Resûl-i Ekrem (asm):
“Yılın yarısında tutulan oruçtur. Bir gün oruç tutar, bir gün yersin” buyurdu. Ben: “Bundan daha fazlasına gücüm yeter” dedim. Allah Resûlü (asm):
“Bundan daha faziletli oruç yoktur. En faziletli oruç Dâvûd orucudur” buyurdu.
yani dinde aşırılık yoktur orta yol vardır
“Hiç kimse kendi ameliyle cennete girmez.”

“Sen de mi ya Resulallah!” dediklerinde de

“Evet ben de, meğer ki Rabbim beni rahmetinin kucağına almış olsun.” (Buharî, Rikak, 18; Müslim, Münafikîn, 71-73).

şimdi cahil insanların boş laflarına bakmayın ve ALLAH [C. C.] ibadete devam edin onların sonu KURANDA ŞÖYLE iFADE EDiLiR
" Görmediler mi ki, onlardan önce yeryüzünde size vermediğimiz bütün imkânları kendilerine verdiğimiz, gökten üzerlerine bol bol yağmurlar indirip evlerinin altından ırmaklar akıttığımız nice nesilleri helâk ettik. Biz onları, günahları sebebiyle helâk ettik ve onların ardından başka nesiller yarattık. "