bugün

*

sancılı bir boşluktan düşerken kesilen damardan akan kanın boşalma sesine gelen kediler. kağıtların kestiği boşluklara doldular. kitap/defter/kedi. bir dördüncüsü hemşirenin bulduğu damar ve başdönmesi/kakofoni

kediler...

koltuktan düşen bir pilotun yaşadığı anlam kaybı. düşmenin sonsuz çarpımına denk bir loto. çarmıha gerilmenin sonra düşmenin/yükselmenin tadı ve bu bir üçleme olacaksa eğer pilot/isa/düşmek(yükselmek)/ kimse birbirinden rol çalmasın, boşluk orda dursun. orda dur ve geçişini izle gökyüzünün. karın.

irrasyonel...

değil mi ki yaşamak bir düştür. ah evet bu bir rüya. rüyada rüyanı bıraktığın camii avlusu/teneşir/namaz. ''ilan etmek aynı zamanda seccadeyi kendi gırtlağına uygulamaktır'' klostrofobi/tabut.

değildir...

konservatif bültenleri hazırlayan insanın çaresizliği gecikmiş bir yemeği anımsatır. otobüsten inerken basılan dur düğmesinin sur ile olan ilişkisine teğet geçen bir uçak ve tuğladan hayat yapmanın şehveti. israfil. sonraki durak geldiğinde sonra olmayacak. israfil.

insan...

sokak kedilerinin çözdüğü bulmaca bir vodvilse eğer hangimiz sırtımızı dönebiliriz sahneye. ya da hayat dediğimiz bulmacanın çengel olmadığını kim iddia edebilir gazetelerin eklerinde. eğer ç/engelse hayat yaşamın özüne giden yola beyaz perdeleri hazırlayın tabutta rövaşata yapmaya gidiyoruz.

irrasyonel...

bırak şizofreni damarlarda dolaşmaya başlasın. *
sonu bilinen bir masalı yaşamak.

portakalı soydurdum
başucuma koydurdum
ben bir yalan
uy
dur
dum...

dünyaya uyuyup, rüyaya uyandım. başucumda yenilmeyi bekleyen dünya.
(bkz: dört ayak üzerine düşemeyen kedilerin ruh hali)
(bkz: çöp tenekesinde rahatsız edilen kedi ve muz kabuğu)
(bkz: bir kedim bile yok)
(bkz: anlıyor musun)
(bkz: hadi buna da gülümse)
* *
(bkz: şizofreni/#3389474)
tek gözlü dadaist balıkların soluk benizli fütürist kurbağalara çektirdiklerini düşününce hak verdiğim durum. bunun sorumlusu irrasyonelliği benimseyen kedilerde değil başka bir şey bu. biraz düşünürseniz kim olduğunu bulabilirsiniz.