bugün

yaşadıklarından(yaşatılanlardan) dolayı insanın intihara meyilli birine dönüşmesidir.

ya arkadaş kafayı yiyeceğim. insan bir boka yaramaz mı ya?!

derslerim iyi olmasına rağmen daha iyisi için üstü kapalı baskı yapılıyor. sanki daha fazla hırslanacakmışım gibi! zaten kendim için okuyorsam siksinler beni...

evdeki kavgaların, sorunların merkez kaynağı benim. ben olmasam bile yine bir şekilde konu bana geliyor amk.

hiç adam gibi arkadaşım yok. benden kaçıyorlar sanki. siktirin gidin, beni istemeyeni istersem sizin gibi olayım.

(bkz: pollyanna nın bardağa boş tarafından bakması)

not: bardağa boş tarafından baktıktan sonra kendini öldürsen boş amk.
garip bir yükü bir ömür omuzlarında taşımaya eşdeğer bir şey, belki bir lanet belki de kişiye en güzel ebediyet.
değişik bir şeydir intihar eğilimli olmak, bir mührü kalbinin tam ortasında taşımaktır. uzaklaşmaya çalıştıkça yaklaştığın, içinden çekip çıkarmaya çalıştıkça her hücrenle soğurduğun buz gibi bir şey. çaresiz kalırsın, itirazların sonunda mecburen itiraf edersin, aslında ölüm her zaman avcunun içindedir, ve sen her an ölmeye hazırsındır. ölmemen için herhangi bir sebep yoktur.

psikolojik bir rahatsızlık mı, yoksa cesaretin vücut bulması mı bilmiyorum; ama intihar eğilimli olmak, bıçak sırtında yaşamak, kendi idam sehpana koca bir tekme atmak cesareti değişik bir duygu. her an ölmek için kolayca sebep üretebilme dürtüsü, kişiler içn değil kendin için yaşamanın akabinde kişilerin üzüntüsüne inat sevincin.

intihar eğiliminde olmak büyük psikozlar, büyük psikolojik tahribatlar ve boyunan büyük sorunların doğurduğu enteresan bir olgu. belki de pragmatist gözle baktığın hayatının ellerini boş bırakması. akabinde gelen ''ne fayda'' sözü...

intihar eğilimli olmak cevap vermediğin her telefonda yakınlarının endişelenmesi,
gözünden düşen her damlada etrafındakilerin tedirgin olması demek.

intihar eğilimli olmak, fırsata çeviremediğin krizlerine son noktayı koymak demektir.
intihar eğilimli olmak, daha fazla ümit edememektir. pause.
bu dünyada umduğunu bulamayıp şansını birde öbür dünyada denemek isteyen insandır (bkz: abi bana böyle söylenmemişti).
(bkz: melankolik kişilik tipi)
görsel