1. 11.
    henüz tamamen aklı yitirmemiş olmak da bir sebeptir.
    (bkz: az kaldı)
    1 ... upsy daisy
  2. 12.
    hayata duyulan bağlılık duygusu... bu bağlılık hissinin nedeni direk olarak hayata dair umutlar ve beklentiler olabildiği gibi hayatın bir parçası olan diğer kişi veya kişilere duyulan sevgi veya sorumluluk duygusu da olabilir...

insan, inancını, geleceğe dair umutlarını ve beklentilerini kaybettiğinde; kendisiyle hayatı arasında bir köprü vazifesi gören diğer insanlarla bağlarını kopardığında; kendisini sonsuz bir huzura kavuşturacağını düşündüğü ölüme karşı koymak için hiç bir nedeni kalmaz. böylece artık anlamını yitirmiş olan hayatta kalma içgüdüsünü yenmesine yardımcı olacak bir anlık cesareti başlar...
    ... beyaz etli prens
  3. 13.
    - intihar etmemem icin bir sebep soyle?
    + içimde senin çocuğu taşıyorum kamil!
    2 -1 ... fatal
  4. 14.
    yaşamın değerini sorgulamaktır bi anlamda.

şöyle bir cevap uygun olabilir;

yaşayarak hayatın içine ettin, geberip ölümü de mi kirleticen!
    ... eurasian
  5. 15.
    "amann nasıl olsa bir gun olecegim" diye dusunmek.
    (bkz: usengec insan)
    (bkz: bezgin bekir)
    1 ... balim
  6. 16.
    intihar etmenin nedeni hayattan sıkılma ise, hayatın üzerimize giydirdiği bezginlik ve ölmüşlük ise.
    Bu hayatın yüzünü güldürmek bizim işimiz değildir.
    Hayata yenilmek de öyle. Hayat bana yenilsin! Hayat benim için intihar etsin.
    Yok olsun o zaman ben de yok olacağım zaten.
    Hayatla ne alıp veremediğimiz var bilmiyorum.
    Yo hayır biliyorum, bir sürü alacak listesi yaptım kendime ben.
    Listenin başında, rüya gibi bir yer de olmak var.
    Hayat bana bu yeri veremedi. Oysaki ben bu yerin benim olması için ne çok çabalamıştım.
    Nefes almanın zorlaştığı anlar da o zaman hiç nefes almayayım dediğimiz zamanlarda.
    Bir kutu hap, bir bıçak, başımızı doldurulmuş küvete sokup çıkarmamak çözüm olabilir.
    Ölme isteğimize.
    Fakat bilinmez, kaçtığımız hayatın 2 si ölüp kurtulduğumuzu sandığımız mekanda çoktan vizyonda.
    Kaçış yok.
    intihar yok.
    Sike, sike yaşayacak, çeke, çeke öleceğiz.
    4 ... suzan avci
  7. 17.
    öldükten sonra arkandan 'bu da amma salakmış yau' denmesini istememek.
    ... eli kolu bagli
  8. 18.
    anneye babaya vereceği acıyı dü$ünmek, belki bir gün hayatında yanli$ olan şeylerin düzelebileceğine inanmak, en azından karamsarlıktan kurtulmayı bilebilmek.
    1 ... tam7harf
  9. 19.
    -hayatla sevişmek
    ... burden
  10. 20.
    intihar edenlerin öldüğünü bilmek.
    2 ... larsmon