bugün

aksama ezel var, kerpeten abiyi izlemek guzel bir nedendir.
intihar ederek, tamamı günahkarlardan oluşan bir yere ebedi mahkum olmaktansa, şu yarısı insanlarla, yarısı iblislerle dolu dünya da yaşamak yeğdir.
Allah korkusu.
(bkz: yağmur)
şimdi nutella diyeceğim entry coşacak. evet intihar etmemek için nedenlerden biriside nutelladır sanırım. sanırım diyorum çünkü birkere olsun ağzıma sürmedim. paramız yok olm biz peripella ile şenerella ile büyüyoruz.
(bkz: nisa suresi 29 ayet)
(bkz: çok acır lan)
1 gün daha yaşayabilmesi için kendi yiyeceğini çocuğuna veren anne-babayı görmek.
bir buçuk iskender ve yanında ayran.
4 gün önce dünyaya gelen, şuan yanınızda uyuyan, canınızın bir parçası olabilmiş yeğeniniz varsa bu intihar etmemek için yeterlidir. * * *
gelecek günlerin daha ne kadar çirkinleşebileceğini merak etmek.
intihar etmek için bulunan nedenler x tane olduğu halde, bunun aksi için bulunanların yanında ihmal edilecek kadar önemsiz olması kayda değer bir nedendir.
intihar edecek neden ya da nedenlerinin olmaması.
intihar etmemek için bir neden yoktur, intihar etmek için nedenler vardır. bir daha uyuyup uyanamayacağını bilmek, benim için yeterlidir.
anket yapma arzusu.
(bkz: anne)
şu dünyada malt adlı güzide grubun mutlu adlı harika bir şarkısının olması.
hayatın ne kadar güzel olduğunun farkında olmamız.
şimdi biz ne desek de sen kafaya koymuşsan yapacaksın.ne desek boş anlayacağın.bu işi kafanda bitirmelisinki ortalık kan revan içinde kalmasın diye iğrenç bi giriş yapmadım farkındaysan bunu yerine seçimi sana bıraktım. he eğer istiyorsan birkaç bişi söyliyim yinede yani. mesela :
-ya saçmalama daha çok gençsin
-ya etrafına baksana sence kaç kişi senden daha mutlu? sadece sorunlarına bu kadar fazla takmıyorlar, görmezden geliyorlar
-birde kuşlara bak, böceklere bak, bulutlara bak. ne kadarda mesutlar. adeta sana bilinmeyen bi şarkının mutluluk kokulu dizelerini mırıldanıyorlar
-zaten hepi topu max.70 80 yıl yaşayacaksın acele etme bence. biliosun acele eden ecele gider der atalarımz demi v.s. v.s.
-tamam canım geçtiii geçtii hişşşttt tamam geçtiii
-ya yürü git soğuk bir duş al kendine gelirsin. kaç defa dedim sana bu kadar içme diye
-salla bence hadi gel plaja gidip güneşin batışını izleyelim bak hayat ne kadar güzel....falan filan işte
tamam mı oldu mu, yetti mi?
intihar etmek çözüm değildir. intihar acizlerin sığınağıdır.*
sen bir sebep biliyorsan bana söyle de ben intihar etmiyim.
sen intihar ederken afrika'da her saniyede 67 çocuk bel soğukluğundan ölüyor.

(bkz: yersen)
inanan biri için cehennem ateşi gayet geçerli bir sebeptir.
(bkz: suda boğulayım)
(bkz: yangında öleyim)
(bkz: top olayım)
intihar etmek istemeyen ama intihar etmek zorunda hisseden bir bireyin sessiz yardım çağrısı.
+ intihar etmemem için bir sebep söyle.
- fıstık gibi manitan var oğlum.
+ dün beni aldattığını öğrendim.
- ehm... sende ki araba bende olsa...
+ borçlarım yüzünden sattım.
- aileni düşün.
+ ben sekiz yaşındayken öldüler.
- hadi ya... eh vardır herhalde dostun?
+ vardı, fıstık gibi manitam beni dostumla aldattı.
- deme be... eh şey, günah ya.
+ inancım yok benim.
- öh be abi sabahtan beri içimi kararttın bir öl be.
+ haklısın.
- pardon abi...