bugün

(bkz: tatmin oldum) (bkz: hee malım ahmağım ya ben de yedim)
dogum kontrole onem vermeyen ebeveyinlerin sayesinde kazara olan bir cok insan vardir. iki dakikalik zevkin eseridirler.
konuyu açan arkadaş ve o zihniyetin temsilcilerine baktıkça "acaba mı?" dedirten ihtimal. tövbe estagfurullah.
ağızdan yemek yerken burnundan nefes alabileceğini akıl edemeyen kişilerin olması bize bu ihtimali düşündürür. götümüzle de otururken kazayla sıçabiliriz. ama bu onun gereksiz veya eksik olduğunu göstermez. meme ucu, hiç bir işe yaramasa bile erkek vücuduna estetik katar. bu da tasarım kalitesini gösterir.
tesadüf değil, insanın diğer milyonlarca canlıyla beraber içerisinde yaşadığı bu sistem, yapısı itibari ile canlılık üretmektedir. öyle yada böyle ortaya bir çeşit canlı çıkaracağı görülmektedir zaten. bunu da milyonlarca yıllık evrim ile yapmaktadır. Burada tesadüf diye bir şey olduğunu sanmıyorum. bu benim şahsi görüşüm.

Şimdilerde popülerleşen bir bakış açısı ile dini bazı kaynaklarında evrim sürecinin ve parametrelerinin tanrının birer parçası ve yaratımı olduğunu savunmaya başladılar. Bir şekilde dinlerini update etmeye başladılar.