bugün

anlayamamaktır işte. kimseye bir kötülük yapmazsın, insanlarla aşırı samimi olmaktan bile korkarsın, dedikodulara ortak olmazsın, kimseyi incitmezsin, yeteneklerinden bahsetmezsin, zeki olduğunu belirtip duran ya da bunu insanlara kabul ettirmeye çalışan insanlar gibi davranmazsın,şımarık değilsindir, kimseden bir şey istemezsin her işini kendin halledersin ama neden sevilmezsin ?

sahiden neden sevilmezsin? neden durduk yerde sana laf sokmaya çalışır yakınların? neden durduk yerde kalbini kırmaya çalışır? neden işlerine gelmediği zaman seni eleştirmeye başlarlar ansızın? neden onlarla bir arada kalamazsın uzun süre? neden tam olarak güvenemezsin hiçbirine? neden iyi ve mutlu olmanı hazmedemezler? anlayamazsın.
Kendileri gibi olmadığından sevilmezsin ama yani birkaç kişi sevmiyor diye de tüm insanlara beni sevmeyecekler diye endişe ile yaklaşmamak lazım. Sen sev sevecek biri elbet olur. Üzülme ey insan. insan dediğin aciz bir kul.
(bkz: senli benli başlık açmak)
messi'nin başına gelen olaydır..
efendi efendi topunu koştururken sevgiyi hakkeden messi ' insanların beni neden sevmediğine anlam veremiyorum' demiştir..
o kadar iyi top oynuyorsun da anlam mı veremiyorsun dedirtmiştir çoğu kişiye..