Harika ve tadına doyum olmayan bir histir. Hele birde sıcacık bakan bir çift göz ile ödüllendirilmişseniz değmeyin keyfimize.
Degersizlik inancinin guclulugundendir.
bazen de nankör kişileri mutlu etme çabanızın sonuçları sizi çok mutsuz edebilir. bu anlamda tehlikeli bir bağımlılıktır.
evet bağımlılık yapar.
Ileri ki zamanda en büyük kazıkları yiyecek olan insandır.
geçenlerde eve giderken markete uğradım. gazete, dergi vs. aldım bir şeyler. kasaya yaklaşırken de sepete attım iki tablet milka oreo. ödedim hesabı, eve doğru gazeteye bakarak gidiyorum ki kaldırımda bir çocuk oturmuş, dinleniyor belli. hemen yanına bisikletini bırakmış. üstü başı da dağınık. belki annesini kızdırdı, kıçına terliği yediği gibi sokağa fırladı. Olabilir. Ya da arka mahallede arkadaşlarıyla top oynadı doyasıya, şimdi dinleniyor. Olabilir. Her neyse. Bir şekilde çocukluğumu hatırladım. Hava da kararmaya yakın. önünden geçtim bir iki adım attım duraksamalı. Geri dönüp çikolatayı uzattım. kardeşime almıştım al senin olsun dedim. istemedi. Kötü bir niyetim yok dedim. Uzattı elini aldı çikolatayı. çok mu önemli bir şey şimdi bu? Hayır ama ben sanki mutlu oldum.
mutluluğu ve gücü kendi içinden başka hiçbir yerde arama. başkalarını mutlu ederek mutlu olmaya çalışmak olgunlaşmamış insanların işidir.
Hiç tanımadığım insanları mutlu etmeyi seviyorum.
Tanıdığın insanlar ile menfaat ilişkisi mide bulandırıcı.
Bencil varlıklar olduğumuzun kanıtıdır.

O kişinin mutluluğundan alacağımız haz bize o davranışı yaptırır.