bugün

insanların yalnız kalma olgusunun tanıtımı niteliğindeki cümle.
Sıradan insanların muhabbetleri sarmaz. ilgiliymiş gibi yapmaktan da sıkılırsın. Siktir et dersin. Gitme yanlarına. sonra yalnız kalıp daha çok sıkılırsın.
Bizzat yaşadığım durum ama açıklamakta pek zorlanmıyorum. insanlara zor güvenip kendi mi zor açıyorum bu yüzdendir ki insanlarla iletişime başlayamıyorum. Başlasam gerisini getiriceğime eminim.
Yalnızlığı kabul eden insanlar genellikle zeki insanlardır, topluma hiçbir zaman ayak uydurmazlar bulundukları toplum onlara karşı büyük bir ilgi duyar mesela bir okuldasınız herkes başka biriyle kaynaşmış bir ortam yaratmış siz ise o ortamın köşesinde tek başınasınız çünkü sizin bir ayrıcalığınız var herkesle samimi olmuyorsunuz en iyi arkadaşınızı kendiniz olarak görüyorsunuz ama insanlar sizi anlamıyor yalnız insanları aptal olarak görüyorlar yalnız iseniz bulunduğunuz çevre hep sizi küçük görüyor yalnızlığı "asosyal"lik olarak gören insanlar bile var ee tabi böyle bir toplum olduğu sürece yalnız kalmak en iyisi. :')
nitelikli bir arkadaşlık kurulacak insanların olmayışından, zamanla çevrenizdeki insanları elersiniz ve yalnızlaşırsınız.
(bkz: gökyüzünde yalnız gezen yıldızlar)
Farkındalığı yüksek olan insanlar yalnızlığı çıkış yolu olarak görür.
Zira başka seçenek zaten yoktur.
Bu insanların kulak arkası kalmıştır öpülmedik Orayı bekaret simgesi kabul edip kendilerini dış dünyaya tamamen kapatırlar.
Asosyallikle karıştırılmamalıdır.
En önemli fark; asosyaller çekingen olurlar.
Yalnız insan kırılmış olur.
hayatları birlikte olduğu, her şeyini verdiği kadın tarafından sikilince, hayatı karartılıp terkedilince yalnız kalır mesela.

anlaşılamayınca yalnız kalır birde..