bugün

çünkü yattım sağıma döndüm soluma melekler gelsin yanıma yatır allah kaldır allah sabaha uyandır allah uyanamazsam eşşedüenna ilahe illallah ve eşşedüenna muhammeden abduhu ve resuluh.
çünkü sol öcüdür.

din iman bırakmaz. düşünsene önünde bir tabak din, solcunun birisi gelip hepsini yiyor. korkunç.
çünkü zenginler fakirlere zulmetmelidir.

Kölelik dünya realitesidir.

semitik dinler bile köleliği emreder.
en kötü sosyalizm bile kapitalizmden iyidir.
asla unutulmaması gereken gerçektir.
ama biz güdülmeyi seven bir milletiz herkes neyi severse ya da neye karşı olursa biz de öyle oluruz. özgün fikirlerimiz yok.

mahalle baskısı inançlarımız var. buna futbol takımlarımızı seçmemiz bile dahil.

güdülmek ruhumuzda var.
insan olarak hepimiz sahip olmak ihtiyacıyla doğuyoruz. mutlak bir eşitlik hiç bir şeyi olmayana iyi gelebilir ama azıcık bile üstün olan diğerleri gibi olmak onlarla eşit olmak istemez.

hakça ve kardeşçe bir bölüşüm imkanı bence her zaman sorunludur zira insanın olduğu yerde şeytan da iş başındadır. ayrıca sol demek sadece komünizm veya sosyalizm gelsin demek değildir. bu neden böyle ya da bu nasıl daha iyi olur sorusu yeniliğe ve değişime öncülük eder. bu soruları sormak sola dönük bile bir yaklaşımdır. Fransız ihtilalinde geleneği temsil eden kraldan yana olanların kralın sağına krala isteklerini sunanların kralın soluna oturması ile başlayan geyiğin temeli bir şeyleri değiştirme iradesinde olmaktır.
komünizm derken nasıl bir komünizm diye soracağım sorudur. kuzey kore gibiyse ben almiyim.
Marksizm'in kaynağı olan karl marx'ın rotschild gibi baronların oyuncağı olduğunu bildiğim için.

Marksist-lenist düşünce akımlarının nerden geldiğini araştırmayıp peşinden giden insanların olması çok acı.
"Solculuk sorgulamayı bilgili olmayı getirirmiş"

Hayatımda duyduğum en saçma şey. Madem herşeyi sorguluyorsun karl marx, lenin kimdir önce onları sorgula.

neden bu ülke insanları dışardan ithal ideolojilerin peşinden gidiyorlar?

bu toprakların insanlarının kafaları çalışmıyor mu da dışardan düşünce akımları getiriliyor?

madem sorguluyorsun önce bunlardan başla.