bugün

bu filmi şehirler arası yolculuk sırasında otobüste izlemeyin. zırıl zırıl ağlayıp millete rezil olursunuz amk.
Kendi ayıplı önyargılarımıza ayna tutan filmdir. Sonu feci...
incir reçeli üreticilerinin bi an önce dava etmesi gereken film. o kadar iğrenç ki insanı reçelden bile soğutuyor.

bu filmi sevenler hakkında iki teorim var;

1- bu filmi izleyip beğenenin büyük ihtimalle beynin 3/2'si ameliyatla alınmıştır.

2- başka teorim yokmuş la, bi taneymiş. evet.
enfestir.içinde cevizde varsa tadından yenmez o derece güzel reçeldir.
beğenmedim. reçel olanını değil, film olanını beğenmedim.
ask icin sevismek gerekir, et ete degmelidir, durak sevismek icin ideal bir yerdir vb. onermeler butununden ve sacma salak ask dolu sozlerden olusan turk sinema sektorunde adini en gereksiz filmler listesindende en uste tasiyan xyz.
filmdeki beğendiğim tek şey bir repliktir. bana hiç bir şeyi sevme hakkı vermediler, bende incir reçelini sevdim. filmi at gerisi bu işte.

edit: tatlı çok sevmem, ama sevdigim tatlı şeylerin en başında incir reçeli var. çok lezzetli.
Pazar kahvaltisinin vazgecilmezi.
televizyonda 153874 kere yayınlanmasına rağmen inat edip izlemediğim filmdir.
internette ''....... Sendin aşkım.'' akımının başlamasına sebep olan film.
ömer çelakıl'ın amcaoğlusu olan halil sezai'yi şarkıcı olarak hayatımıza soktuğu için küfredilesi filmdir.
Metin orta yaşlarda geçimini Tv’lere skeçler yazarak kazanmaktadır. Senaryoları red edilmiş ve moralinin bozukluğuyla bara gitmiştir. Barda Duygu ile tanışır ve Metinin hayatı tümüyle değişmiştir.
film olarak incir reçeli.
daha önceleri yarısını izleyip kapattığım ve kalanını şehirler arası yolculuk yaparken izleyip neredeyse hıçkıra hıçkıra ağlamama sebep olan film.
senaryo olarak çok sürpriz içermeyen fakat oyunculuk ve kurgu olarak güzel şeyler barındıran film. az evvel izledim bu filmi. güzeldi.
Sevgiliyle mecburiyetten iki kere izledigimiz, benim ilkinde farkedemedigim bazi seyleri ikinci seyrediste farkettigim film, filmimsi.
seks yapamadıkları için ağlatan filmdir. büyük başarıdır.
senaryo olarak fazla bir süpriz içermeyen film. az evvel sevgilimle mecburiyetten izledim. yeşilimsi yapış yapış bir reçel gerçekte. feci seviş bekleyenler beklemesin. çünükü onlarda bu beklentide ve yapamadıkları için ağlıyorlar.

not: filmi az evvel izlemedim. aslında hiç izlemedim ve sevgilimde yok. asıl ben ağlıyorum seviş yok diye. neyse kafadan sallayayım dedim olmadı. onun için yukardaki arkadaşlara teşekkür ederim.
son haftada 20küsür defa izlediğim film. ezberlediğim repliklerle sahnelerle girdiğim şu saçma entryi hak etmeyen enfes yerli film.
bazen mekanın atmosferi, renklerin uyumu, müzikleri filmin konusundan, karakterlerden, kurgusunu geride bırakır. incir reçeli istanbul sevenler için öyle bir filmdir. istanbulun yüksek tavanlı eski evleri, dar sokakları, deniz kenarı kahveleri, otobüs durakları kendini izlettirir. ayrıca izledikten sonra incir reçelinin tadını merak edip, bir kavanoz satın alanların sayısı azımsanamayacak kadar çoktur.
- incir reçeli var mı?
- yok biz cd satıyoruz.
- ?

Alıntıdır.
aşkın rakı ile olan kardeşliğini anlatan harika bir türk filmi.
bir böğürtlen reçeli etmez!
(bkz: incir dolması)
geçenlerde yaptıgım reçel. amma velakin şekerlendi çaresi olan söylesin.