bugün

zorunlu olan durumdur. inanmayabilirsin ama saygı duymak zorundasındır.
pislik demesini gectim, direk oldurmeyi emrediyor "sevgi dini" nin allahi.
bakara:191
müşrikleri nerede bulursanız öldürün.
Şimdi yalancı, iftiracı dinsiz kitapsız kafiri aşağıda naklen rezil ediyoruz. Bakalım cevabı ne olacak.

﴾BAKARA190﴿ Sizinle savaşanlarla siz de Allah yolunda savaşın, fakat aşırılığa sapmayın; Allah aşırılığa sapanları sevmez.

﴾BAKARA191﴿ Onları yakaladığınız yerde öldürün; sizi çıkardıkları yerden siz de onları çıkarın. Fitne öldürmekten daha kötüdür. Mescid-i Harâm civarında onlar sizinle savaşmadıkça siz de orada onlarla savaşmayın. Şayet sizinle savaşmaya kalkışırlarsa o zaman onları öldürün. işte kâfirlerin cezası böyledir!

﴾BAKARA192﴿ Eğer onlar vazgeçerlerse, artık Allah bağışlayıcıdır, merhametlidir.

Yani neymiş savaşırlarsa. Seninle savaşmayana dokunamazsın. Yada cımbızla cümle seçersen rezil olursun. Yanılmışım kusura bakma mı diyeceksin yoksa yüzsülüğe devam mı edeceksin.
zorunludur.. zaten allahın cehenneme atacağı tiplere pislik demesinden doğal ne olabilir.
Saygı verili değil kazanılan bir değere ait kavramdır. Dolayısıyla saygı duyulacak şey, kendisinde o değeri barındıran muhteviyata sahip olmalıdır. Öyleyse kendinde saygı barındırmayan hiç bir nesnenin, saygı duyulma zorunluluğu yoktur.
islam sevgi dinidir barış dinidir tanımlaması hatalı bir tanımlama. Öyle olması için ortada dinler olup albenisi en çok olanın islam olması gerekir.

islam tek dindir.

Olması gerkendir.

Allahın emridir.

Allahın emri hakikattir.

Ha Allahın emrinden dolayı yalancılık yapamazsın, kimsenin hakkını alamazsın, tüm dünyayla uyum içinde yaşamalısın, hayvanlara bitkilere bile güzel muamele etmelisin, fakire, yolda kalmışa yardım etmeli, anne babanın kalbini kırmamalı, onları yaşlandıklarında terk etmemelisin, dini, inancı ne olursa olsun herkesin hakkı Allahın güvencesi altındadır ona dokunamazsın gibi yan ürünleri onun sevgi ve barış dini olduğunu da açığa çıkarır ama esasında islam tek dindir.
Hepsini yazmadim diye atip tutmus arkamdan arkadas. Senin o sevgi dolu kitabin bakalim daha neler diyor :
Nisa 89 : Kendileri nasıl inkâr etmişlerse sizin de öyle inkâr etmenizi, böylece onlara eşit ve benzer hale gelmenizi isterler. (iman edip) Allah yolunda hicret edinceye kadar onlardan dostlar edinmeyin. Eğer yüz çevirirlerse onları yakalayın, bulduğunuz yerde öldürün; hiçbirini dost ve yardımcı edinmeyin.

enfal 12: O sırada rabbin meleklere şunu vahyediyordu: Şüphesiz ben sizinle beraberim, iman edenlerin sebatlarını pekiştirin. Ben inkâr edenlerin kalplerine korku salacağım, artık boyunlarının üzerinden vurun, onların bütün parmaklarına vurun.

Ne kadar sevecen di mi kuranin allahi kendine inanmayan, karsi gelenlere?
Biraz utanman varsa asil sen ozur dilersin.
﴾NiSA88﴿ Size ne oluyor da münafıklar hakkında ikiye bölünüyorsunuz? Halbuki kendileri hak ettikleri için Allah onları küfre geri çevirmiştir. Allah’ın saptırdıklarını doğru yola getirmek mi istiyorsunuz? Allah’ın saptırdıkları için asla doğruya yol bulamazsın.

﴾NiSA89﴿ Kendileri nasıl inkâr etmişlerse sizin de öyle inkâr etmenizi, böylece onlara eşit ve benzer hale gelmenizi isterler. (iman edip) Allah yolunda hicret edinceye kadar onlardan dostlar edinmeyin. Eğer yüz çevirirlerse onları yakalayın, bulduğunuz yerde öldürün; hiçbirini dost ve yardımcı edinmeyin.

﴾NiSA90﴿ Ancak kendileriyle aranızda antlaşma bulunan bir toplumla ilişki içinde olanlar yahut sizinle de kendi kavimleri ile de savaşmayı içlerine sindiremeyip size sığınanlar müstesna. Allah dileseydi onları başınıza belâ ederdi de sizinle mutlaka savaşırlardı. Artık onlar sizi bırakıp bir tarafa çekilirler de sizinle savaşmazlar ve size barış teklif ederlerse Allah size, onların aleyhine bir yola girme hakkı vermemiştir.

-----

Sevgili utanmaz beyinsiz. Hicret niye yapıldı senin haberin yok galiba. Hicret Müslümanların zulümden kaçışıydı.

Münafıklar ise Müslümanız deyip müslümanlarla savaş halinde olanlara yardım ediyorlardı.

Enfal suresi ise komple savaş ile ilgili olan, savaşta korku yaşayan müslümanlara korkmamalarını anlatan bir suredir.

Utanman varsa özür dile diycem de nerde bu dinle kafayı bozup nickini bile kafir yapmış yobazda o yüz...

Söylenecek başka hiçbirşey yok. Siz ancak kendi kendinizi eğlendirirsiniz. Aklı başında kimse de sizin söylediklerinize güvenip islama cephe almaz. Pislik olmak tam olarak bu tiplerin yaptığıdır işte. Yoksa isteyen inanır isteyen inanmaz. Ama inanmamak başka yalancılık başka.
Kuranda çelişki asla yoktur. Ayrıca müşrik inanmayan kimseye denmez.

Bakara 191. Ayette ise;

Onları yakaladığınız yerde öldürün; sizi çıkardıkları yerden siz de onları çıkarın. Fitne öldürmekten daha kötüdür. Mescid-i Harâm civarında onlar sizinle savaşmadıkça siz de orada onlarla savaşmayın Şayet sizinle savaşmaya kalkışırlarsa o zaman onları öldürün işte kâfirlerin cezası böyledir!

Ayet gayette anlaşılır. "Onlar sizinle savaşmadıkça sizde onlarla savaşmayın. Şayet savaşmaya kalkışırlarsa onları öldürün"
adama oldurun diyen yerleri sureleriyle gosteriyorum, o hala yok o oylede, bu boyle. Utanmadan birde benden ozur bekliyor. Kasarlik boyle birsey demek ki.
Kuranı kerimde inanmayanlar için pislik dendiğini görmedim ama deseydi yine haklı olurdu zira burdaki entryleri okuyunca, insan ne pislik insanlar var diyor . üstteki bir ucube, kurana karga demiş .
Kur'an'da inkarcılara " belhum adal"denir. Yani hayvandan aşağı.