bugün

mehmet ali ılıcak'ın bugünkü radikal gazetesinde kendisiye yapılan röportajında ifşa ettiği gerçeklik... başlığın geçtiği röportajı ele almak gerekirse; rte sayesinde geçirdiği değişimi aynen şu cümlelerle özetliyor ılıcak, buyursunlar:
yaşım 41, gençken içki içerdim. içkiyi bırakmama sebep tayyip bey'dir. kendisiyle tanştığımızda bana ''içki içiyor musun?'' diye sordu ben de ''içiyorum'' diyince o da bana ''niye, bak yaradan o kadar güzel şeyler yaratmış. dalında yetişen portakal, üzüm... neden onlardan içmiyorsun da içki içiyorsun?'' dedi... o günden sonra içkiye tövbe ettim. tayyip bey o tarihte bana bir de kur'an-ı kerim hediye vermişti, imzalı; hediye mantığında... o zamandan beri ( henüz rte belediye başkanı değilken ) kur'an okurum.
kur'anın başbakan tarafından yazılıp yeryüzüne gönderildiğini düşünürsek, doğru olma ihtimali baya yüksek.
(bkz: bir ihtimal daha var)
(bkz: oda ölmek mi dersin)
doğru olabilir fakat erdoğan'ın yaptığı hareket yanlıştır. fakat eğer içkiye tövbe edip kur'an okumaya başlamışsa takdir edilecek davranıştır.
edit : alıntı kaldırıldı.
rte'nin kur'anı imzalayacak kadar kendinden geçtiğini ifşa eden beyanat, ta o zamandan. inkişafı devam ediyorsa beyefendinin yeni kitap yakındadır.
(bkz: imzalı foto)
yayımlanmamış olan kitaba sansür uygulayıp yasaklamak ve yayımlanmış olan kitaba ( ki bu sıradan bir kitap değil, kur'an-ı kerim yahu! ) imza atmak... imza günü de düzenlesin de tam olsun bâri...
padişahlığı geçtik adam kendini peygamber zannetmeye başladı artık..
(bkz: kıyamet alameti olarak recep tayyip erdoğan)
imza değil de mühür bassaymış isabet olurmuş... padişah tayyip.
bunlar özel seçilip, getirliyor tespitini doğrulayan traji-komik olay. olmaz böyle şey.
her ülkeye nasip olmayacak bir durumdur. zira kendisinin imzaladığı kitap milyonlarca insanın okuduğu, evlerinde üst köşelere koyduğu kitaptır. sanıyorum popülaritesi de buradan gelmektedir.
(bkz: din=siyaset)
(bkz: best seller)
yazarından değil de editöründen imzalı kitaba sahip olmak demektir.
linki kurbağa olmuş bir haber üzerinden sesini duyurmaya çalışmak kadar acı verici bir durumdur.
imza derken ?!? ha gercekten boyle bır olay var da benım haberım yoksa, üzülürüm şimdi.
kitap arkasına ''yazarın en iyi en sürükleyici eseri, göz kırpmadan okuyacaksınız'' notu düşülebilirdi.
osmana sevgilerimle, namazını ihmal etme, okudukça beni hatırla,
imza rte.