bugün

yazarın başka bir yazarın entrysinde yaptığı imla hatası üzerinde müthiş derecede sıçışıdır.

-x olmasın o
-x diye bir şey mi var?
-x ne?

bu ne lan? yazar mısın şaklaban mı? kendine çekidüzen ver biraz.
aynı zamanda eksileyen yazardır da.
ortaya ciddi bir fikir attığını düşünen ama ne yazık ki yalnızca zırvalayan yazarların yaptığı basit imla hatalarına götüyle gülen yazardır. önce basit imla kurallarını öğren derler adama, peh..
eziktir.

çaresi yoktur...

kendini bu şekilde tatmin eder...
"çok ünlğ olduğu halde sokakta tanınmayan insanlar" yazıp kaçan yazardan daha mantıklı yazardır.
o ânı kovayalayan yazardır. kuytuda, pusuda çökmüş "yazı hatası olan yazarı"n tek hatasını bekler... ve hata gelir! hemen karamurat olur şak diye kondurur;

(bkz: vurmayin)
(bkz: vurmayin lan olecek)
(bkz: aah vurmayin lan)
(bkz: vurmayin olecek)
(bkz: yeter artik vurmayin adam oldu)
(bkz: tamam vurmayin oldum)
(bkz: vurmayin adam oldu)
gibi...
önce kendine dönüp bakması gereken yazardır. aklınca komik olmaya çalışır ama özelden mesaj atıp "bak şurda hata yapmışsın" diyeceğine başlıkta espri kasar ve şebekleşir.
(bkz: aa benim lan o)

aa pardon. imla hatası yapan yazarla dalga geçmemek lazım. hatta onu alıp baş tacı yapmak lazım. kendimden utanıyorum.

ama ben öyle bir ego tatmini içerisindeyim ki sorma gitsin. tek derdim üç tane beş tane yazı yazmayı bilmeyen adamla dalga geçmek.
''x ne lan?'' şeklinde entry girecek kadar kalitesiz ve sığdır.
bir arkadaş çocukken üzünülen şeyler demiş...

altına hemen "üzülünen" yazılmış.. bazen daha abartılı turkce'yi bilmeyen bilmem ne gibi şeyler de yazılıyor..

şahsım caps locktan dolayı "i harfi yazarken "ı" olarak yazma durumu ıle karşılaştım..

deminde "çocukken üzünülen" baslığına yazdım ve başlık kalktı, benim yazdığım ilk sıraya geldi..

laap "üzünülen" dıye özel mesaj..

bence türkçeyi iyi yazıp, konuşuyorsun diye hiç bir kız sana vermeyecek! o yüzden kasma.. insan ol ve " kardeşim yanlış yazmışsın" dıye uyar!
imla hatası yapan yazardan daha makbuldür. çeki düzen ayrı yazılır. *
o yazar benim evet, siz alenen yapılmaması gereken, "yalnız" yerine "yanlız" yazmak gibi hatalar yapınca götümle gülüyorum üzgünüm. bir bir söyleyeceğim hepinize, sonrasında özel mesaj kutumu cv diye türk dil kurumuna yollayıp işe alınmayı bekliyorum ondan.
kendince bir çözüm bulmuş yazardır. pek tasvip etmeyip yapmasam da, bir de mevzuya öteki taraftan bakmak gerekir.

yazısında yahut başlığında imla hatası yapan yazara, insanca bir yaklaşım gösterip mesaj atan bir başka yazar şuna benzer bir tepkiyle karşılaşabilir ki çok kez karşılaşmıştır.

-merhaba mübarek kardeşim. maklube yen mi? konu bu değil zaten. sana orangutanların ne kadar sevimli hayvanlar olduğundan da bahsedebilirim ama konu bu da değil. falanca yazındaki falanca kelimeyi yanlış yazmışsın. pek tabi karışmak haddim değil ama birileri tarafından ayar yemeden yahut yazın silinmeden düzeltmek istersin diye düşündüm. umarım kontrolsüz güç güç değildir sözünü unutmadan bu kardeşçe yaklaşımıma pöykürmezsin.

-off snne be slq :S imla müfettişimisin xd zaa!

-senin ince bağırsağından girip burun deliğinden çıkardım ama, elimde yeterli büyüklükte kazık kalmamış.

-off sçmalıosun yha. beynini kaybetmişsin başın saolsun xd. salaksın qaliba. nyse kib bye.

bu abartılmış versiyonu görmezden gelin lakin buna benzer mesajlaşmalara tanık olmuş bir zat olarak, bazılarına bu kendinden coşkulu ayarcılar müstahaktır.
takıntılı ve işsiz insandır.