bugün

zor bir hayat süren insandır. noktalama işaretinden sonra neden boşluk bırakmadığını düşünen, birkaç kuralı öğrenmekten aciz olan kişileri gördükçe sinirlenen insandır. ayrıca en çok küfreden insandır.

örnek:
- seni ben ellerin olasın diyemi sevdim
içses: soru ekini ayrı yazmayan ellerini s.keyim

- bende geleceğim.
içses: ebenin .mına gel.

- çok qüzel bir hava war.
içses: kullandığın karakterlerin... lan ben neyse bir şey demiyorum. *
- senin ki geçiyor bak.
içses: sen gel buna bak.
össye girecek olan insandır. Türkçe-Matematikçi olması muhtemeldir.
yaptigi tespiti sozlukle paylastiginde tum dikkatleri uzerine cekerek yapabilecegi imla hatalari didik didik edilir bu insanin. aradim bulamadim peygamber misin mubarek. aferin ruhi misin'i az kaldi bitisik yazacaktim.
sözelci olabilmesi de yüksektir.
gammazdır.
edebiyat mezunu olması muhtemel insandır.
bunların mesajla ayar vermeye çalışan tipleri vardır yine bu tiplerin ayar vermeye çalışırken sıçıp batırdıkları da görülmüştür ki insanda acıma duygusu uyandırır.*
sadece obsesiftir.
iki yıl boyunca yayıncılık da yapan bir dersanede çalışan insandır. iki yılda tüm yayınlardaki hataları düzeltmeye çalışınca ister istemez en ufak bir yazım hatası bile gözüne çarpan insandır.
belki de imla hatası aramaya programlanmıştır.
dilbilim mezunudur. hatta bu bölümün de hala "dil bilim" mi yoksa "dilbilim" mi şeklinde yazıldığından emin değildir zira her iki isimde de ihtilaflı görüşler vardır.
bu özelliği belki de ellerinde olmadan taşıyan insanlardır.

de bağlacı, ki bağlacı, soru eki olan mi ve türevlerini bitişik yazanlar direk gözüme batıyor, kendimi alamıyorum. virgülden-noktadan sonra boşluk bırakmış bırakmamış hiç umrumda olmuyor nedense. o dilbilgisinden çok kolay okunması için yaratılmış bir kural.

dilbilgim her zaman kuvvetli olmuştur ama doğru yazmanın sadece bilgiyle alakalı olduğunu düşünmüyorum. birazcık özenmek yeterli.

arada sırada mesaj atıyorum bazı yazarlara sadece "de ayrı" gibi. ama diken üstünde oluyorum şimdi arıza çıkacak diye. şimdiye kadar rastlamadım çok şükür, çoğu aksine teşekkür ettiler.

meğer yerine meyer, değil yerine deyil yazanlara hiçbir şey yazmam mesela. onları allaha havale ediyorum.
(bkz: ikaza rağmen yazım hatasını düzeltmeyen kıl uuser)
herkes'i herkez
eğlence'yi eylence
şeklinde yazan insanlardan bi anda soğuyandır.
öss sınavı yazan insanlara da kıl olan insandır ayrıca. gazetelerdeki imla hatalarını bile bulur, vay vay der. türkçe-matematik öğrencisi olur bunlar genelde. sayısalcılar siklemez imla kurallarını. tamam 5 matematik neti fazla yapabiliyorsun, sayısal zekan var, sik o zaman türkçe'nin ebesini. dil hepimizin lan, azıcık öğrenin bağlaçları falan, yazık.
sadece gözüne çarpsa iyi. sinir krizleri geçiren, daralan insandır. haklıdır. gelmişsiniz kaç yaşına en bariz kuralları bile öğrenemiyorsunuz!
Turkolog olma ihtimali vardir. Ya da bizim universitede sozdizimi dersini veren proftur, satir basi yapmayinca agzimizi kiriyor.
(bkz: gammaz)
editörlük yapan insandır.
(bkz: ben)
Bu insan lisede eşit ağırlık öğrencisi olup; noktalama işaretleri ve imla bölümünden full çeken insandır.
türkçeye önem vermesinden kaynaklanabilir.

çok dikkatli olması gereken insandır. öyle ki, imla hatasını yapan kişiyi uyarırken imla hatası yapması onu rezil rüsva edebilir. tabii eli kaymış falan da olabilir.

bir keresinde bir sözlük yazarı gelmiş bana ayar vermeye çalışıyor, iddaa kelimesini iddia olarak yazmışım, tutturmuş onun gerçeği iddaa'dır diyor. lan diyorum yok öyle bir şey. çok fazla iddaa oyunu oynamışsın. gir tdk'ye bak. doğrusu iddia'dır diye direttim. ayrıca gelmiş nick altıma print screen ile o entrymin fotoğrafını koymuş. o da hala durur. bakar bakar gülerim.

(bkz: bunları yazarken tedirgin olmak)

(bkz: tüm kelimeleri süzgeçten geçirmek)

(bkz: hata varsa ağzıma edileceğini tahmin etmek)
çok zor hayat yaşar . otobüste facebookta orada burada derken eve geldiğinde canı yanar ağlamaklı olur. bi gün patlama noktasına gelir ve ilk yanlış yapanı canından bezdirir .