bugün

fi tarihi.
571 Mekke. Peygamber (s.a.v)'i adım adım takip edip, yoluna feda olabilmek. Başka ne istenir ki?

Ya da antik roma cumhuriyetinde 7 soylu aileden birinin tek erkek çocuğu olmak. O da olmadı kanuni tahta çıktığı an 20 li yaşlarda olabilmek ve 46 yıl sürecek huzur ve zenginlik deryasında yüzmek. Ya da, fatih sultan Mehmet in fetih destanını yerinde görüp Allah Allah nidaları ile Bizans surları içinde koşturabilmek.

Ne çok oldu değil mi?

Bitmedi.

Büyük iskender ve Cengiz han dönemlerinde yaşamak değilse de kısmi olarak bulunup, özellikle Cengiz için nbr lan yarağım? Az kes biraz az, Dünyada adam kalmadı! Diyip, götü kurtarmayı da isterdim.

Bittimi? bitmedi.

Sümer mitleri ve geleceği öngörebilen rahipleri ile bugün bile tartışılan kehanetleri, astronomi bilgilerini görmek isterdim. ama bir ömür geçmez be hacı.

Bittimi? Bitmedi. son paragraf, gözüne yazık!

Çok çok eskiye gitmeyi düşünenler birazda ağır arazi şartlarını gıda güvenliğini falan düşünmeli öyle değil mi?

O zaman, antik dönemde yaşanacak en kral yer mısırdır arkadaş. Zira, dünyanın hububat ambarı olması bir yana, en gelişmiş teknoloji ve yiyecek maddeleri mısırdaydı. Bi' nevi dönemin abd si dersek yanlış olmaz.

Okuduğunuz için teşekkürler.

Biraz abarttım farkındayım. Ben ne yapayım, tarihe akışkanlığım var

Bitti.
1800 lü yılların sonundaki istanbula. düşünsene arkadaş bağcılar, esenler, gaziosmanpaşa, ümraniye v.b gibi dandik yerleşim yerleri yok. beyoğlu-şişli-fatih var ve dünyanın en kozmopolit şehri. Türkler, rumlar, ermeniler, fransızlar, italyanlar, ruslar v.s ne ararsan var.
anket çağı.
yaş ilerledikçe: tüm di li geçmiş zaman.
ömer hayyam la beraber hasan sabbah ın cennetinde bir kadeh şarap içip, rubailer söyleseydik pek de fena olmazdı.
1 kasım 1989.
bir restart çeksem fena olmazdı şu hayata. hayat çok zor oyunmuş. bilsem böyle oynamazdım.. az can hakkım kaldı.
osmanlının yükselme dönemi. kanuni zamanı uygun. hatta hürrem yerine ben bile olabilirdim. olur yani.
80'lerin amerikası ya da ortaçağ'da italya.
mc donalds'ın ilk kurulduğu yıla gidip hisselerini almak isterdim.
2008e dönmek ve zamanı durdurmak isterdim .. 2009a girmeyelim diye
01 ağustos 1995, ölü doğardım lan.
yaşlanmadan ölmek şartıyla 70'li yıllarda yaşamak isterdim.
antik mısır a gitmek isterdim böyle garip sakallı adamlar acaba mumya falan görür müyük la diye gezerdim herhalde.
mö 2000*
ms1200*
ms1930.*
14 ağustos 2001.
1960-1980 arası.fırtınalı yıllar...
tek bir tarih değil birden çok var
normandiye çıkartmasının yapıldığı zaman
çanakkale zaferinin kazanıldığı anlar
ortaçağ
osmanlı yükselme dönemi vs vs vs
4 ekim 1994.
1500'lerde Kanuni başkanla at koşturmak isterdim.
1453 istanbul'un fethi.
(bkz: 32 haziran 2065 kutuplarda toplanıyoruz zirvesi)
kesinlikle şuan gitmek isterdim.
20'li yıllara gitmek isterdim. yani 1900 çivarı doğmak isterdim.
17.08.2007, hayatımın en güzel 3 gününü geçirdiğim zaman.
sadece 10 ay önceye.