bugün

öncelikle:
(#5228824)
'laik' türkiye'de islam dini kontrol altına alınmaya çalışılmıştır. insan bir şeyi ancak tehlikeli görüyorsa kontrol altına alır. cahil müslüman da bundan asla rahatsız değildir. ortada inanılan şeyin tehlikeli olarak görülmesi var. din adamlarının maaş alması var. bu imamların maaşlarının finanse edildiği vergi bütün türkiye halkından alınıyor. müslümanından da, gayrimüsliminden de, ateistinden de, benim gibi alkolikden de. evet, dün gece meyhane de içtiğimiz 4 büyük rakının bir kısmı bir kaç imamı doyurdu. ya da geçen hafta birer bira ısmarlayıp bardan kaldırdığım hatunlarla evde verdiğim alkollü seks partisinin devlete kazandırdıklarıyla üç beş camiiye halı alındı, mikrofon döşendi, imam maaşıyla gitti türbe gezdi falan. evet böyle de bir durum. bundan rahatsız olamyan muhafazakar cahildir, bilgisizdir, her şeye razıdır. ben olsam bundan rahatsız olurdum arkadaş. bu nasıl laiklik anlayışıdır diye. ortalama bir muhafazakar, inancının kontrol altına alındığı, kuklalardan oluşmuş camiiye gitmemeli bence.
camiler bağış kabul ederken, nerden buldun diye mi sormalı acaba diye düşündüren abuk düşünce. hatta sabuk.
benim verdiğim vergilerle de insanları kategorize edenlere, belki bilmeyerek de olsa bu toplumdaki kutuplaşmaya katkıda bulunanlara hizmet ediliyor. ne kadar acı.
imamların yasa dışı kuran kursu falan vermesidir varsa öyle bir durum. ayrıca çok cool olduğunu belirtmek için paravan olarak kullanılmış bir başlıktır. benim verdiğim vergilerle döşenen kaldırım taşları benim verdiğim vergilerle çalışan polislere atılıyorken ben ne yapmalıyım? en iyisi tüm yazarları alkollü seks partime bekleyeyim. öttüğü için güneşin doğduğunu düşünen horozları da bekleriz.
(bkz: iki şişe içince kendini vergi rekortmeni sanmak)
namaz kıldırmak dışında, nikah kıymak, mevlit okumak, fakire fukaraya yardım toplamak (!!!) gibi bazı işler için de para alan imamların olmadığı bir yerde boşuna yapılmış bir tespit. * * * *
cemaatin örnek almaması geren bir olayadır.
bir realite. iki mırmır, iki fısfıs, sonra gelsin gerçek paralar. neye emek verdin de ekmek yiyorsan rahip bozması?