bugün

herkesin bildiği gerçektir.

imam hatiplerin en yüksek puanlısı, ib programı bile uygulanan, iktidarın para yağdırdığı, en seçme öğrencileri gönderdiği okul hangisidir? bilal erdoğan'ın da mezun olduğu kartal imam hatip tabi!

kartal imam hatip'in geçen yılki teog taban puanı 486'dır. yani son derece seçme öğrenciler giriyor bu okula... peki sonuç? Üniversite sınavlarında ne başarabiliyorlar? buyurun:

http://kartalaihl.meb.k12...e91fc43c225ff87ce7c66c155

istanbul üniversitesi tıp fakültesi'ni kazanan bir öğrenci var. en büyük başarıları bu kadar! kalanlar? eh işte...

bu çocuklar neden bu hale gelir?

bir karşılaştırma olsun diye kocaeli fen lisesi'nin de sonuçlarını vereyim. taban puanı 489... daha yüksek puanlı okulları seçmedim ki haksızlık olmasın. buyurun:

https://www.kkfl41.com/im...20Sonu%C3%A7lar%C4%B1.pdf

bu da 2016 sonuçları:

https://www.kkfl41.com/im...r/6161/lys-2016%20yen.pdf
"imam hatipler sadece imam yetiştirmek için kurulmadı. doktor da olsunlar, mühendis de, şu da, bu da... islam'ı öğrenmek bu işlere engel değil" diyenleri dut yemiş bülbüle döndüren gerçektir.

hayırdır yobazlar? neden iki kelam etmiyorsunuz? işte imam hatiplerin önünde hiçbir engel kalmadı. yer gök imam hatip... iktidar para yağdırıyor.

peki sonuç neden böyle?
büyücü okulundan başarıyla çıksa ne olacak? ölü yıkama şampiyonu mu olacak?
ilkokul mezunları imam olabiliyorsa, imam hatip mezunları cami mi oluyor?
Diger okullardan da bir bok olmadığını degistirmeyen gercek..
Bir Dinin okulunun olması hristiyan geleneğidir. ilahiyat üniversite olmalıdır buna bir şikayetim yok. Ancak ilk ve orta öğretimi din üzerine kurulu bir devlet kurumuyla gençlik yetiştiremezsiniz.
Ayrıca üç-beş istisna dışında o okullardan başarılı kimse çıkamaz. Bunun sebebi:

1. Öğretmenlerinin de o okullardan çıkmış olması.

2. Baskılanmış ve yaşadığı dünyayla tezat düşen bir hayat yaşamaları bu çocukları psikolojik hasta eder.

3. Genel derslerin yetersizliği de bu kurumlarda okuyan cocuklar için başarıya engeldir.

Her mahallede 1-2 tane bu okulların açlması ürkünç. Bir de artık mahallende okuyacaksın, boş yer neredeyse orada eğitim alacaksın zorunluluğu inanılmaz.
Karanlık bir tünele girdik ve o tünelin ucu bombok bi yere çıkıyor.
"görecelik" kavramı üzerinde biraz çalışması gerekenlerin, diğer okulları örnek göstererek örtbas etmeye çalıştığı gerçektir.

diğer okullarımızın da başarı abideleri olmadığı bir gerçek. fakat imam hatiplerden çok daha başarılılar. işte ilk entrymde somut örneğini verdim.

imam hatipler tam bir insan ziyanı makinasıdırlar..

diğer taraftan, eksileyenlerin dertlerinin ne olduğunu anlayamadım. yahu size somut kanıt sunuyorum hala takkeyi önünüze koyup düşünmek yerine, eksileyerek mastürbasyon yapıyorsunuz!

hayır, verdiğim örnekten yola çıkarsak, alayı kocaeli fen lisesini kazanabilecek seviyedeki öğrencilerin kartal imam hatipten bir cacık olmadan mezun olmaları ""imam hatipler sadece imam yetiştirmek için kurulmadı. doktor da olsunlar, mühendis de, şu da, bu da... islam'ı öğrenmek bu işlere engel değil" tezinizi çürütmüyor mu?
imam hatip liseleri meslek lisesidir andavallar.
m e s l e k l i s e s i.
türkiye'de meslek liselerinde basari neden yakalanamiyor, neden basarisiz?
bu yonden sorgulanmalı.
yobazların işlerine gelmediği için "imam hatipler meslek lisesidir" bile diyecek kadar düşmelerine vesile olan gerçektir.

öncelikle, zamanında aynen böyle diyen kemalistlere söven siz değil miydiniz? "ne yani? imam hatipliler bir tek ölü yıkayıcısı mı olsun?" diyen kimdi? ne zamandan beri 28 şubatçı oldunuz?

ikincisi, madem ki imam hatipler meslek lisesidir, neden imamlık, hatiplik, müezzinlik, ölü yıkayıcılığı mesleklerinin gerektirdiğinden çok ama çok daha fazla açılıyor? yapmayacakları bir meslek için eğitim alan şunca gence yazık değil mi?

yine kendi kalelerine gol attılar!

(bkz: yobaz ve zeka)
"meslek liseleri neden başarılı olamıyor?" sorusunun sorulmasına vesile olan gerçektir.

doğruya doğru... mesele üniversite sınavlarında yüksek puanlı bölümler kazanmaksa sadece imam hatipler değil, diğer meslek liseleri de başarılı değil.

iyi de bunda garip bir şey yok ki! "bir koyundan kırk post çıkmaz" atasözümüzü hatırlarsanız ve de bir zahmet söz konusu okulların ders programına bakarsanız, gerçeği görürsünüz.

öğrenci hangi okulda okursa okusun haftalık ders saat toplamı 40 saattir. meslek liselerinde üniversite için lazım gelen ana derslerin saat sayıları doğal olarak azdır. buna karşılık bir çok meslek dersi vardır. durum böyleyken -ki zaten böyle olmalı; tüm dünyada böyle- ne olmasını beklerdiniz?

kaldı ki imam hatipler diğer meslek liseleri gibi değil. diğer meslek liselerinin hafta için staj günleri var. okulda değil, işte oluyorlar. fakat imam hatipleri açmakta maksat başka olduğu için öğrencilerin camilerde staj yaptığı filan yok. yani diğer meslek liselerine göre daha avantajlılar.

peki sonuç? sonuç yine de kötü...
kimi malın "ülkenin cumhurbaşkanı imam hatipli" diyerek örtbas etmeye çalıştığı başarısızlıktır.

yavrum, türkiye gibi ülkelerde siyasette bir noktaya gelmek için illa iyi eğitimli olmak filan gerekmez. zübüklük işlerinde yeteri kadar başarılı olan herkes her makama gelebilir.

söz konusu şahsın eğitim hayatında ne başarısı var? hangi üniversiteyi kazanmış? gittiği ne idüğü belirsiz bir okul var, onu bile ancak altı yılda bitirebildiği doğru değil mi? imam hatipteki kuran, arapça vd. notlarının da düşük olduğu, vasat bir tip olduğu doğru değil mi?
kimisinin "giden öğrencilerde iş yok" diye suçu öğrencilere atarak örtbas etmeye çalıştığı gerçektir.

yahu asıl sizde iş yok! okuduğunuzu anlamaktan acizsiniz! yahu taş gibi somut örnek vermişim hala öğrencilerde iş olmadığını söylüyorsunuz! teog'da 486 tutturan öğrencide iş yoksa kimde iş var?

hayır, suç öğrencilerin filan değil. suç imam hatip eğitim sisteminin. pırıl pırıl öğrenciler heba ediliyor o çarklarda...
üniversite bunlara giriyor, bunlar üniversiteye değil.
kimisinin kartal imam hatip ösym sonuçlarının çok başarılı olduğunu iddia ederek inkar etmeyee çalıştığı gerçektir.

böyle yapacaklarını bildiğim için hemen hemen aynı taban puanla öğrenci alan kocaeli fen lisesinin sonuçlarını da verdim. arada dağlar kadar fark var.

yobazlar böyledir... ne yaparsanız yapın, önlerine ne kanıt koyarsanız koyun gerçeği itiraf etmeye yanaşmazlar.
Baktım, kazananların çoğu da özel üniversiteye gitmiş, baba parası ile okuyorlar sanırım.
imam hatiplerde doktor, mühendis, avukat değil de imam ve cemaat üyesi yetiştirildiği için başarılı öğrenci çıkamadı. Bugünün imam hatiplileri yarının Fethullah Gülen'i olarak ülkeye dadanıcak. O sebepten dolayı "imam hatipler kapatılsın"
tam cevap vereceklerdi ama " burdan çalışmamış bebeler "

not: sen bunları iki yıl sonra gör, eğer sınavsız yerleştirilmezlerse, sağlam eğitim veren üni' lerinin önünden bile geçemiyecekler.
istanbul hukukun yarısı imam hatipten gelme bu nasıl başarısızlık.

yine de #imamhatiplerkapatılsın

not: imam hatip mezunu değilim.
kimisinin "istanbul hukuk'un yarısı imam hatipli" yalanını sıkmasına vesile olan gerçektir.

yahu istanbul hukuk 800 öğrenci alıyor! bak ilk entrymde memleketin en başarılı imam hatip lisesinin kazananlar listesini verdim. istanbul hukuk'u kazanan kaç öğrenci var?

1! bir! one! uno!
hangi imamhatipte okuduğuyla alakalıdır o.
1.eğitimde girdi önemlidir. başarılı bir öğreci zaten ihl'ye gitmez.
2.eğitim sürecinde yüksek öğretime hazırlayan akademik bir birikim oluşturulması imkansızdır.
doğal olarak üründen yani mezun olan öğrenciden akademik başarı beklemek zaten anlamasızdır.
başlığı izah eden entryi okumadan yorum yazma alışkanlığının kötü sonuçlarına şahit olmamıza vesile olan gerçektir.

yahu şurada kim, ne itiraz getiriyor olursa olsun, hepsi konusunda gerekli açıklamaları daha ilk entrymde yaptım.

durum böyleyken hala aynı teraneler... yok imam hatibe gidenler zaten başarısız öğrenciler, filan falan...

yok öyle bir şey. bazı imam hatiplere son derece başarılı öğrenciler gidiyor ama sonuç yine de cacık. ispatı ilk entrymde...
Islam dini okulunu okuyacak kadar zor bir din degildir.

Imam hatipler kapatilsin.
rumeli piçleri gotunu yirtmasın imam hatipler meslek lisesidir!
son sene tatbiki cuma namazi kildirmaktan, olu yikamaya kadar her turlu uygulama yaptirilir.
meslek liseleri uni kazanma orani dusuktur. imam hatip liseleri cogalacaktir cunku hepsi dolu yenilerine ihtiyac var.
boklu badeli götü sıkışan her yobaz gibi "imam hatip liseleri meslek liseleridir" diye yırtınan yobaz piçin de sövmesine sebep olan gerçektir.

işte bunlar böyledir. adam iki iki çift laf etmeye gelmez. sıkıştılar mı anında söverler!

kaldı ki bu malın neye itiraz ettiği belli değil! "imam hatip liseleri meslek liseleridir. haliyle üniversiteyi kazanma oranları düşüktür" diyor! iyi de ben de aynısını söylüyorum a okuması yazması kıt moron!

üzerine "madem meslek liseleridir, neden ihtiyacın üstünde açılıp, çocuklar ziyan ediliyor?" diye soruyorum.

imam hatiplerin uygulama derslerini diğer meslek liselerinin stajlarıyla bir tutmak da ayrı mallık! meslek lisesi öğrencileri arada "hadi camiye gidip ölü yıkayalım" şeklinde değil, belirlenen süreler içinde iş yerlerinde staj yapmaktadır.

sonra? imam hatipler doluymuş! e başarısız olduğunu bizzat kabul ettiğin okullar niye dolu onu da yazsana a yobaz? sakın kıyamet kadar okul imam hatibe çevrilip, insanlar çaresiz bırakıldığı için olmasın?