bugün

2011 yılında uygulamaya konulması planlanan yasa, biraz zamanı uzatıldıysa da 2011 temmuz ayında resmen uygulamaya konulacaktır.
yeni nesilin sike sike liseyi bitireceğine delalettir.
isabet olur, trafikte hanzo sayısı çok düşük bir yüzdeyle de olsa azalır.
ehliyet kurslarının yıllardır süre gelen kampanya malzemesi.
trafik canavarının kolu bacağı olduğu için bu kesim, geç bile kalınmış uygulamadır.
(bkz: tüh ulan alamayacağız desene)
ehliyet kursları ''son fırsat'' gibi sözlerle insanları manipüle etmiş ve insanlar ''allaallah'' nidalarıyla koşarak kurslara kayıt olmuştur. velhasıl kelam kursların cebe para doldurmaları aşikar bir gerçektir. zira son yıllarda ehliyet sınavlarına giren insan sayısına baktığımızda bu durum apaçık görülmektedir.
alamasın efendim cahiller..
öyle levye ile gezmekle olmuyo.
yakın zamanda hayata geçmesi beklenen karar. bari ben ehliyet almama kararını sürdüreyimde trafikte bir hanzo eksik olsun.
5 temmuz 2011 tarihi itibari ile yürürlüğe girecek trafik yasası ile oluşacak durumdur.
bundan sonra ilk okul mezunuysanız ehliyet alamazsınız ama millet vekili olabilirsiniz.
kanuni düzenlemedir. bana göre anlamsızdır.

zaten bütün trafik kazaları da ilkokul mezunları yüznden olmaktadır. zil zurna sarhoş olup, gaz pedalını arabanın tabanına yapıştırırcasına kökleyip, ya da hatalı sollayıp kaza yapan üniversite mezunu hiç yoktur!!!